Superbike – 2. závod

Druhý závod kategorie Superbike začal již přesně podle harmonogramu, který byl zveřejněn včera, tedy o půl šesté našeho času.

Závod byl vyhlášen jako mokrý, ale tentokrát bylo tepleji, jedenáct stupňů vzduch a třináct trať.

Do závodu nejlépe odstartoval Brad Ray, který doslova vystřelil, za ním byli Dan Linfoot, Shane Byrne, Glenn Irwin a Leon Haslam. Kuba Smrž byl po startu z posledního místa dvacátý sedmý.

Po prvním kole bylo pořadí: Brad Ray, Dan Linfoot, Leon Haslam, Shane Byrne, Glenn Irwin, Danny Buchan, Jason O‘Halloran, James Ellison, Christian Iddon a Luke Mossey.

Kuba se postupně propracovával dopředu, ve třetím kole byl dvacátý čtvrtý.

Brad Ray si na čele najel náskok, za ním jel Dan Linfoot, na kterého se dotahoval Leon Haslam.  Za nimi byli Danny Buchan a Shane Byrne a o šesté místo se sváděla bitva mezi Irwinem, Ellisonem a Iddonem.

Gino Rea vyjel mimo trať, ale vrátil se na ni.

V osmém kole se Haslamovi podařilo Linfoota předjet a dostal se na druhé místo. Kuba Smrž bohužel ze závodu odstoupil.

James Ellison se nejprve dostal před Glenna Irwina na šesté místo, ale pak bohužel spadl. Irwin se mu sotva vyhnul a propadl se dozadu.

Moment měl i Shane Byrne.

V jedenáctém kole bylo pořadí: Ray, Haslam, Linfoot, Buchan, Byrne, Mossey, Dixon, Iddon, O’Halloran a Laverty.

Luke Mossey se dostal do kontaktu s Jakem Dixonem a byl nucen vyjet mimo trať. Projel únikovou zónou a vrátil se na trať, a nadšený z toho samozřejmě nebyl.

V patnáctém kole se Shane Byrne pokusil předjet Dannyho Buchana, ale byl dlouhý.

Do posledního kola vjížděl ve vedení stále Brad Ray, za ním byli Leon Haslam a Dan Linfoot. Shane Byrne byl doslova nalepený na Dannyho Buchana, ale nakonec se mu nepodařilo ho předjet.

Brad Ray

Na tomto pořadí se již nic nezměnilo, takže Brad Ray si dojel pro druhé vítězství víkendu. Druhý skončil Leon Haslam, který si tak po včerejšku spravil chuť a získal pěknou porci bodů. Třetí skončil Dan Linfoot.

Leon Haslam, Brad Ray, Dan Linfoot

Bramborovou medaili získal Danny Buchan, s pátým místem se musel spokojit Shane Byrne, šestý byl Christian Iddon, sedmý Glenn Irwin a do první desítky se dostali ještě Luke Mossey, Jason O’Halloran a Michael Laverty.

Ohlas Jakuba Smrže:

„Pokazilo se nějaké čidlo, takže když se už po několikáté vypnula motorka, zajel jsem do boxu. Jelo se dobře, byla suchá stopa a jen pár mokrých fleků, takže volba přední intermedium a zadní slick byla dobrá. Ze začátku bylo složité dostat se rychle dopředu, tím že ta suchá stopa nebyla široká, ale pak už to stejně bylo jedno…“

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – warm upnásledující kapitola »Online přenosy