Superbike – warm up

Nepříznivé počasí v Donington Parku pokračovalo i v pondělí, takže se stále měnil harmonogram. Warm up kategorie Superbike začal téměř o hodinu později. Jezdce čekala mokrá trať a teploty zhruba kolem osmi stupňů.

První změřený čas v hodnotě 1:54,524 měl Tommy Bridewell, kterého poté překonal Christian Iddon s časem 1:54,148.

Na čele se pak postupně vystřídali Josh Brookes, vítěz včerejšího závodu Brad Ray a nakonec se tam dostal Leon Haslam, který zajel čas 1:52,530. Leon měl včera v závodě problémy s přilnavostí, tak bude dnes doufat v lepší výsledek.

Kuba Smrž byl v tu chvíli třináctý.

Na čele se opět prostřídali Brookes s Haslamem, který se dostal již na 1:50,880.

Jake Dixon

Zhruba pět minut před koncem bylo pořadí: Haslam, Brookes, Dixon, Laverty, Buchan, Tarran Mackenzie, Ray, Bridewell, Iddon a Linfoot, Kuba Smrž byl dvanáctý.

A opět došlo na střídání stráží, když se do čela dostal Josh Brookes, na druhé místo se posunul Jake Dixon a na třetí Tarran Mackenzie, takže Leon Haslam byl najednou čtvrtý.

Gino Rea

Zhruba dvě minuty před koncem se vedení ujal s časem 1:49,907 Gino Rea, který měl na začátku warm upu pád. Dlouho se tam ale neudržel, protože jezdci pokračovali ve zrychlování a dostali se před něj Jake Dixon a Leon Haslam, který opět zajel nejrychlejší čas, tentokrát v hodnotě 1:49,235.

Někteří jezdci s výjezdem na trať počkali, třeba Shane Byrne, který byl před koncem warm upu devátý.

Bohužel se nejen zrychlovalo, ale také padalo. Pád se nevyhnul Sylvainu Barrierovi, Tarranu Mackenziemu nebo Shakeymu Byrneovi. V závěru spadl i Christian Iddon.

Leon Haslam

Vítězem warm upu se stal Leon Haslam, jehož čas už nikdo nepřekonal. Druhý skončil Jake Dixon a třetí Josh Brookes.

Čtvrtý nejrychlejší byl Gino Rea, pátý Danny Buchan, šestý Tarran Mackenzie. Sedmou pozici si vyjel James Ellison, osmou Brad Ray, devátou Shane Byrne a desátou Michael Laverty. Kuba Smrž byl čtrnáctý s časem 1:52,876 a ztrátou 3,641 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. závod