Superbike – 1. volný trénink

První den tréninků v Doningtonu jezdcům počasí příliš nepřálo. Přivítala je mokrá trať a teploty 5 (vzduch) a 7 stupňů (trať).

Josh Brookes

Prvním jezdcem na trati byl Josh Brookes, který zajel kolo v hodnotě 2:02,036. Brzy ho ale překonal nováček Kyle Ryde s časem 1:59,344.

Úvod se vydařil i Ginovi Reovi, pro kterého je to v kategorii Superbike také premiéra. Zajel čas 1:58,227 a ujal se vedení. Za ním byli Ryde, Brookes, Iddon, Buchan, Barrier, Hickman a O’Halloran.

Kuba Smrž začal na čtrnáctém místě, pak postupoval vzhůru, když byl jedenáctý a jednu chvíli i devátý, ale pak se propadl na třinácté místo.

Shane Byrne

Do pořadí samozřejmě promluvil úřadující šampion Shane „Shakey“ Byrne, který nejprve poskočil na třetí místo a potom na první.

Pád měl Peter Hickman, ale nic se mu nestalo.

V polovině tréninku bylo pořadí: Byrne, Ryde, Brookes, Irwin, Rea, Dixon, Cooper, Iddon, Barrier a Johnson.

Kuba Smrž byl osmnáctý.

Leon Haslam

S výjezdem na trať počkal Leon Haslam, který byl třináct minut před koncem na osmnáctém místě a měl na svém kontě pět kol, zatímco někteří jich měli již třináct. Na osmnácté pozici samozřejmě nezůstal a dvanáct minut před koncem byl sedmý.

Pět minut před koncem se na druhé místo posunul Jake Dixon.

Další pád měl Sylvain Barrier a necelé tři minuty před koncem byl trénink přerušen červenou vlajkou. Dalším jezdcem, který spadl, byl Glenn Irwin, který musel do medical centra na vyšetření.

Shane Byrne

Trénink byl předčasně ukončen, takže vítězem se stal Shane Byrne s časem 1:50,317, druhý skončil Jake Dixon, který na Shakeyho ztratil 1,437 s, a třetí Kyle Ryde. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Josh Brookes, pátý Leon Haslam, šestý Glenn Irwin, sedmý byl Gino Rea, krásné osmé místo si vyjel Kuba Smrž, devátý byl Danny Buchan a desátý Michael Laverty.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. volný trénink