Superbike – 3. volný trénink

Podle změněného harmonogramu dnes jezdce kategorie Superbike čeká třetí volný trénink, zkrácený na dvacet minut, následuje desetiminutová pauza a pak kvalifikace. Navečer jezdci ještě vyjedou do svého prvního závodu.

Stejně jako včera je chladno, čtyři stupně má vzduch a šest stupňů asfalt. Je sucho.

První změřený čas v hodnotě 1:33,130 měl Peter Hickman, později ho překonal Dan Linfoot, který zajel kolo 1:32,931.

Poté se na čele vystřídalo několik jezdců, až se tam usadil Jason O’Halloran s časem 1:31,773, za něj se zařadili Iddon, Mossey, Byrne, Kuba Smrž, Haslam, Mackenzie, Ray a Bridewell.

Dalším jezdcem, který zlepšil svůj čas, byl Luke Mossey, který zajel 1:31,110, a za něj se zařadil Shane Byrne.

Pád měl Jake Dixon.

Motorka Jakea Dixona

Zhruba jedenáct minut před koncem se vedení ujal Leon Haslam s časem 1:30,822, později ho vylepšil na 1:30,600.

Kuba Smrž se propadl na dvanácté místo.

James Ellison

V úplném závěru Haslama překonal James Ellison, který poskočil o sedm míst a s časem 1:30,525 se ujal vedení. Nebylo to ale na dlouho, protože Shaney Byrne, vítěz včerejšího prvního tréninku a úřadující šampion, zajel 1:30,239 a stal se tak vítězem i třetího tréninku. Druhý skončil Leon Haslam a třetí James Ellison.

Čtvrtý nejrychlejší byl Glenn Irwin, což po včerejším pádu rozhodně není špatný výsledek. Pátou příčku obsadil Gino Rea, šestou Dan Linfoot, sedmou Tommy Bridewell, osmý byl Luke Mossey, devátý Bradley Ray a desátý Peter Hickman. Kuba Smrž byl tentokrát třináctý se ztrátou přes sekundu.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – kvalifikace