Superbike – 3. volný trénink

V sobotu dopoledne se konal třetí volný trénink. V Cadwell Parku panovalo slunečné počasí, teplota vzduchu se pohybovala okolo 19°C, trať měla 27°C.

Po úvodních 5 minutách byl ve vedení tréninku Leon Haslam, který zajel čas 1:27,252. Za něj se zařadili Danny Buchan, Jake Dixon, Glenn Irwin a Christian Iddon.

O další 3 minuty se na první místo posunul Jake Dixon, který zajel čas 1:26,836. Stejný čas pak zajel Danny Buchan, ale Dixon se na prvním místě osamostatnil, když zajel 1:26,709.

Po 10 minutách byl tedy ve vedení Jake Dixon před Danny Buchanem a Leonem Haslamem. Na čtvrté místo se posunul Bradley Ray. Dobré kolo měl ale rozjeté Leon Haslam, nakonec z toho byl čas 1:26,673 a průběžné vedení v tréninku.

Spousta jezdců po úvodních 15 minutách zamířila do svých boxů. Po několika dalších minutách se pak opět vraceli na trať. Rychlá kola měli rozjetá zejména Jake Dixon a Danny Buchan, ale svá umístění si nevylepšili. Na čtvrté místo si ale polepšil Peter Hickman.

V polovině tréninku byl na čele Leon Haslam, druhý byl Jake Dixon a třetí Danny Buchan.

Leon Haslam

Leon Haslam

Danny Buchan zajel dobré kolo a posunul se na druhé místo. Rozdíly byly opravdu velmi malé, top 3 jezdci byli v rozestupu 0,036!

Pět minut před koncem tréninku zajel Jake Dixon čas 1:26,636 a posunul se na první místo. O minutu později ho překonal Danny Buchan časem 1:26,570. Na prvním místě ale dlouho nevydržel, protože Leon Haslam zajel čas 1:26,303.

Dvě minuty před koncem tréninku měl pád Danny Buchan. Jezdec je v pořádku.

Vítězem tréninku se stal Leon Haslam, na druhém místě skončil Danny Buchan, třetí byl Jake Dixon.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. kvalifikace