Preview

Osmé kolo sezóny se jede na okruhu Cadwell Park. Ten měří celkem 3 508 metrů, má 11 zatáček, z toho je 6 levých a 5 pravých.

Rekord okruhu v hodnotě 1:26,478 zde drží Lee Jackson, který ho zajel v loňském roce na BMW a překonal tak rekord Leona Haslama z roku 2017. Okruh je někdy také označován jako Mini-Nürburgring, jelikož je hodně členitý, plný nerovností a převýšení. Je nejznámější pro „the Mountain“, kde motorky často doslova létají vzduchem.

Toto kolo je pro jezdce důležité, protože do Showdownu, ve kterém se bude rozhodovat o titul, zbývá jen pět závodů – dva v Cadwell Parku a tři v dalším kole v Silverstone.

Ve vedení šampionátu je stále Leon Haslam, který si v posledním kole v Thruxtonu připsal na své konto další vítězství. Nad druhým Dixonem má náskok 82 bodů, ale za větší hrozbu v boji o titul považuje třetího Joshe Brookese. Domnívá se, že Yamaha, na které Brookes závodí, může mít na některých tratích ke konci roku navrch nad Kawasaki, na které jezdí on. Jeho cílem tak bude samozřejmě pódium, nejlépe vítězství.

Druhý v šampionátu je Jake Dixon, který má za sebou úspěšný víkend v Thruxtonu, kde si v obou závodech dojel pro pódium – v prvním závodě skončil druhý, v druhém třetí. V Cadwell Parku byl loni také jednou druhý, takže bude mít na co navazovat.

Josh Brookes

Josh Brookes vyhrál tři z posledních čtyřech závodů a do tohoto víkendu směřuje s odhodláním zopakovat své dvojité vítězství z vítězné sezóny 2015. Brookes, který je proslulý svým neuvěřitelným stylem v sekci Mountain, drží třetí místo v celkovém pořadí. Australský závodník má v posledních kolech dobrou bilanci, když v Brands Hatch získal double, po kterém následovalo čtvrté místo v Thruxtonu a další vítězství.

Glenn Irwin je odhodlaný tento víkend stáhnout náskok svých rivalů a upevnit svou pozici v první šestce, která postoupí do Showdownu. Irwin je v šampionátu čtvrtý a ztrácí pět bodů na třetího Joshe Brookese. Pátý Bradley Ray na něj naopak ztrácí 44 bodů. Jezdec Be Wiser Ducati se však plně soustředí na návrat na pódium poté, co mu v Thruxtonu uniklo, navíc by si rád na své konto připsal první vítězství sezóny.

Bradley Ray přijíždí do Cadwell Parku na pátém místě a je připravený bojovat o svou pozici v Showdownu. První vítězství sezóny získal hned v úvodním kole na Donington Parku, ale sem přijíždí po dvou náročných kolech v Brands Hatch a Thruxtonu a bude se snažit vrátit do boje o titul. Na šestého Dannyho Buchana má náskok osmi bodů, ale pozor si musí dát i na Petera Hickmana, Christiana Iddona a Jasona O’Hallorana, kteří jsou momentálně sice mimo první šestku, ale těsně a jsou také připraveni bojovat o své místo v Showdownu.

Danny Buchan je tím, kdo drží poslední místo v Top6, která bude postupovat do závěrečného boje o titul. Jeho cílem tak bude udržet si tuto pozici. Poslední víkend v Thruxtonu pro něho byl nešťastný a ukončil jeho sérii závodů, ve kterých bodoval.

Náš závodník Jakub Smrž se kvůli zranění nezúčastní ani tohoto víkendu. V šampionátu drží 26. místo se 4 body.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram