Superbike – 1. volný trénink

Na kratší verzi okruhu Brands Hatch, nazývané Indy, se dnes rozjel druhý závodní podnik letošní sezóny BSB. Závodníky bohužel nepřivítalo přívětivé počasí, protože je od rána mokro. Teplota trati je jen 10,6°C a vzduch má ještě méně, pouhých 6,7°C.

Je jasné, že se v těchto podmínkách na trať nikdo nehrnul a v prvních minutách prvního volného tréninku třídy Superbike bylo na trati jen kolem deseti závodníků. Tím, že je okruh hodně krátký, tak se jezdí časy pod jednu minutu. Do vedení se dostal Jason O’Halloran, který se svou Hondou zajel čas 55,395. Za něj se zařadil Richard Cooper, ale pořadí se rychle prostřídalo. Jason O’Halloran své vedení pojistil časem 54,708 a na druhé místo se dostal Tommy Bridewell se ztrátou 0,267. Průběžně třetí byl Gino Rea se ztrátou 0,933 a Richard Cooper byl zatím průběžně pátý.

Výborně svůj trénink rozjel český závodník Jakub Smrž, který se dostal na druhé místo s časem 54,951. To si dlouho neužil, když se do vedení posunul Tommy Bridewell s časem 54,612 a Kuba klesl na třetí pozici. Přesto to byl pěkný start tohoto tréninku.

Po přibližně dvaceti minutách byla většina jezdců v boxech a na trati byl chvíli klid. Někteří závodníci měli odjetých i 17 kol, jiní pod 10. Ve vedení byl Glenn Irwin, který se svou Ducati zajel čas 52,702. Jason O’Halloran udržoval druhou pozici se ztrátou 0,168 s. Richard Cooper se zařadil na místo třetí se ztrátou 0,372 a Jake Dixon byl posledním do ztráty jedné vteřiny. Top5 doplňoval Christian Iddon. Dále pak byli Gino Rea, Tommy Bridewell, Dan Linfoot a Kuba Smrž klesl na 9. místo s časem 54,272. Glenn Irwin využil volnější trati a zajel čas 52,462, takže navýšil svůj náskok na 0,408 s. Během tréninku měl technický problém Peter Hickman.

S dalším výjezdem na trať si Jakub Smrž vylepšil čas na 53,664, takže poskočil na 7. místo. Ve vedení byl stále Glenn Irwin s časem 52,051, takže na něj český závodník ztrácel 1,452 s.

V posledních deseti minutách šly časy ještě více dolů, ale na čele se stále drželi ti samí jezdci.

Vítězem tréninku je nakonec Jason O’Halloran, který se svou Hondou zajel čas 50,425. Na druhém místě skončil jen o osm tisícin vteřiny dál Jake Dixon, který sedlá Kawasaki. Glenn Irwin tak neudržel první pozici a se svou Ducati obsadil třetí příčku se ztrátou 0,377 s. Glenn je zároveň posledním, kdo se dostal pod 51 vteřin. Dan Cooper obsadil se Suzuki místo čtvrté, takže máme na čele pěkný mix motorek. Tommy Briddewell je pátý a zároveň poslední ve ztrátě jedné vteřiny.

Dan Linfoot ukončil trénink na šestém místě. Jakub Smrž se dokázal udržet v desítce nejlepších, když zajel sedmý nejlepší čas v hodnotě 51,598, takže je jeho ztráta 1,173 s na prvního. Za Kubou skončil Peter Hickman, kterého známe i z road racingových závodů, stejně tak devátého Joshe Brookese. Top10 uzavřel Leon Haslam. Během tréninku toho moc nenajezdil Bradley Ray, hvězda minulých dvou závodů, který odjel jen šest kol a jeho čas zatím nevyhovuje kvalifikačnímu limitu.