Superbike – 3. volný trénink

Třetí volný trénink kategorie Superbike jezdce přivítal slunečným počasím s téměř 13 a 24 stupni.

Zbytku víkendu se neúčastní Dan Linfoot, který včera při pádu utrpěl zlomeninu krčního obratle.

První změřený čas měl Danny Buchan, který zajel 46,605, za něj se zařadili Cooper a Brookes, který se následně ujal vedení, ale jak bývá na začátku zvykem, jen na chvilku, protože se přes něho přehnalo několik jezdců, až se do vedení dostal Leon Haslam s kolem v hodnotě 45,772. Za ním byli Hickman, Buchan, Mossey a Cooper. Kuba Smrž začal dvaadvacátým místem.

Poté si svůj čas zlepšil Peter Hickman, když zajel 45,721 a ujal se vedení. Opět ale netrvalo dlouho a v čele byl Leon Haslam s časem 45,659. Kuba byl sedmnáctý.

Zhruba po dvanácti minutách se na třetí místo dostal vítěz prvních dvou závodů Brad Ray, který se včera pohyboval spíš za první desítkou. Zlepšení dosáhl i Michael Laverty, který se posunul na druhé místo. Kuba Smrž byl dvacátý.

Laverty dál zrychloval a s časem 45,655 se ujal vedení. Nahoru šel i Shane Shakey Byrne, který poskočil na třetí místo. Jak se dalo čekat, netrvalo dlouho a Shakey byl s časem 45,512 první.

Šest minut před koncem se na druhé místo dostal Peter Hickman.

Necelé dvě minuty před koncem ho tam vystřídal Christian Iddon, zlepšení dosáhl i Glenn Irwin, který zajel třetí nejrychlejší čas v hodnotě 45,442.

Shane Byrne

Vítězem třetího volného tréninku se stal Shane Byrne s časem 45,213, druhý skončil Christian Iddon, který na Shakeyho ztratil 0,222 s, a třetí Glenn Irwin.

Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Leon Haslam, pátý Brad Ray, který si tak oproti včerejšku hodně polepšil, šestý byl Michael Laverty, sedmý Richard Cooper, osmý Jason O’Halloran, devátý James Ellison a desátý Josh Brookes. Rozdíly mezi jezdci jsou hodně těsné, takže čtrnáctý Kuba Smrž ztrácí jen 0,534 s.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. kvalifikace