Preview

Okruh Brands Hatch Indy je nejkratší tratí celého šampionátu. Je to část celého okruhu Brands Hatch, na kterém se v této sezóně ještě pojede. Tato verze měří jen 1,944 km a skládá se ze šesti zatáček, z toho jsou dvě levé a čtyři pravé. Rekord v hodnotě 45,212 tu drží James Ellison, který ho zajel na Kawasaki v roce 2015.

Do čela šampionátu se po prvním kole vyhoupnul Bradley Ray, který si v Donington Parku dojel pro dvě fantastická vítězství. Jeho cílem i cílem týmu je v tomto pozitivním trendu pokračovat. V Brands Hatch by mohl stavět na testu ze začátku roku, který se tu jel a ve kterém měl z motorky dobrý pocit.

Úřadující šampion Shane Byrne přijíždí do Brands Hatch na druhém místě poté, co získal v Donington Parku páté a třetí místo. Nyní se plně soustředí na návrat na nejvyšší příčku. V loňském roce se pro něho okruh Indy ukázal jako obtížný, když skončil těsně pod pódiem na čtvrtém místě a v druhém závodě boural.

Třetí příčku v šampionátu drží po čtvrtém a třetím místě Dan Linfoot. Na víkend se těší a rozhodně nechce nechat nic náhodě a jeho cílem bude získat další pódium. V pátek a v sobotu si s týmem chce potvrdit, že jdou správným směrem a v neděli získat další silný výsledek.

Leon Haslam

Na čtvrtém a pátém místě jsou týmoví kolegové Leon Haslam a Luke Mossey. Cílem Leona Haslama je získat další pódium poté, co v druhém závodě v Doningtonu skončil druhý. Bude se také snažit zlepšit svůj předchozí výkon v Brands Hatch, kde byl loni druhý a třetí.

Luke Mossey v Donington Parku na pódium nedosáhl, ale věří si, že tento víkend může vyhrát. Toto jeho přesvědčení staví na jeho skvělém výsledku z loňského roku, kdy tu získal dvojité vítězství.

Glenn Irwin za sebou nemá nejjednodušší začátek sezóny v Doningtonu, kde v tréninku boural, což vzhledem k jeho předchozímu zranění nebylo úplně nejlepší. Nicméně v závodech se mu podařilo dostat se do Top10. Loni tu měl dobré tempo, kdy bojoval s jezdci na čele, takže by to rád zopakoval i letos.

Jakub Smrž je po prvním kole bez bodu. Bohužel měl smůlu s motorkou a do prvního závodu vůbec nenastoupil. Druhý závod nedokončil, když musel zajet do boxu. V Brands Hatch si loni pro body dojel, když byl patnáctý a čtrnáctý, tak snad tento víkend smůlu prolomí a tento výkon přinejmenším zopakuje.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram