Superbike – Warm Up

Ještě před warm upem třídy Superbike měli svůj krátký zahřívací trénink i jezdci třídy Superstock 1000, kde můžeme sledovat Matěje Smrže. Matěj v něm zajel čas 47,674, se kterým měl ztrátu 0,898 s na vítěze Adama Jenkinsona a skončil na 17. místě.

V Anglii je tradičně po ránu zima, takže měl vzduch jen 8°C a trať 13°C, ale bylo sucho.

Na začátku tréninku se do vedení dostal opět James Ellison, který zajel čas 45,396. Na místo druhé se zařadil Luke Mossey, který měl ztrátu 0,449 s, nicméně poté ho překonal Sylvain Guintoli, který měl ztrátu 0,368 s. Pěkně zajel i Jakub Smrž, který se dostal na 4. místo s časem 45,931, ale poté se přes něj dostalo několik soupeřů a klesl na místo deváté.

Technický problém s unikajícím palivem z nádrže měl Shane Byrne, který zajel jen jedno kolo a okamžitě zamířil do boxů. Na trať se vrátil až na posledních pět minut.

James Ellison svůj vedoucí čas ve svém pátém kole zlepšil na 45,089, takže si vytvořil náskok 0,665 s na Sylvaina Guintoliho. Třetí pozici držel Leon Haslam, který na Guintoliho ztrácel jen deset tisícin vteřiny. Pěkný posun vpřed předvedl Josh Brookes, který poskočil o sedm míst dopředu na čtvrtou pozici. Luke Mossey tak klesl na páté místo. Jakub Smrž se propadl na 11. místo.

James Ellison, který včera ovládl kvalifikaci, byl nejrychlejším jezdcem i v dnešním warm upu, který vyhrál díky času 45,089. Na místě druhém skončil Shane Byrne, který dokázal v posledních minutách zajet devět kol a posunout se z poslední pozice až za vítěze se ztrátou 0,568 s. Třetí pozici obsadil Leon Haslam se ztrátou 0,611 s. Jason O’Halloran skončil čtvrtý a Top5 doplnil Sylvain Guintoli. Jakub Smrž skončil s časem 45,931 na 13. místě se ztrátou 0,842 s.