BSB – 1. volný trénink

Při prvním pátečním tréninku přivítalo jezdce britského šampionátu Superbiků příjemné počasí. Na okruhu Brands Hatch Indy je 15 °C a samotná trať je vyhřátá na 25°C.

Jelikož je kratší varianta okruhu Brands Hatch zvaná Indy hodně krátká, když měří pouhých 1 944 metrů, tak i zajížděné časy jsou vždy hodně vyrovnané. Například už v tomto prvním tréninku se do rozmezí jedné vteřiny vešlo hned 17 jezdců.

Během prvního tréninku jsme na trati viděli i oba naše jezdce. Dobře si vedl hlavně zkušenější Jakub Smrž, který se svým BMW týmu Smiths Racing dojel v Top10. Pro mladšího z bratrů Matěje je trať úplně nová, a jelikož toho v letošní sezóně kvůli zraněním moc nenajezdil, nebude to mít v Brands Hatch vůbec jednoduché.

Dobře v prvním tréninku začal jezdec týmu JG Speedfit Kawasaki Leon Haslam, který v první polovině tréninku figuroval na prvním místě. Následně se ale na čele vystřídalo hned několik jezdců. Nejprve se před Haslama dostal Richard Cooper z týmu Buildbase BMW, ale rychle jej z první pozice sesadil Luke Mossey s Kawasaki týmu QuttroPlant.

Před všechny se v závěru prvního tréninku dostal James Ellison s druhou Kawasaki týmu JG Speedfit. Ten se postaral i o nejrychlejší kolo, které mělo nakonec hodnotu 45,698 sec. Na místo druhé znovu poskočil Richard Cooper s BMW a třetí skončil Luke Mossey s Kawasaki. Místo čtvrté si v prvním tréninku vyjel Leon Haslam s další Kawasaki a Top5 uzavřel Tommy Bridewell se Suzuki. Odstupy mezi první pětkou byly nesmírně těsné a všechny dělilo prakticky jen 0,3 vteřiny.

Dobrý progres měl v prvním tréninku český superbiker Jakub Smrž, který se neustále zlepšoval a nakonec obsadil 9. místo se ztrátou 0,455 sec. Druhý český jezdec Matěj Smrž se svým BMW týmu PR Racing obsadil 27. místo se ztrátou 1,707 sec.

Výsledky:

BSB-Brands-Hatch-Indy-trenink1

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »BSB – 2. Volný trénink