Superbike – 2. závod

Počasí v Brands Hatch panovalo i odpoledne stále ideálně přívětivé, vzduch měl 26°C a trať 34°C. Jezdci britských Superbiků tak mohli bez obav tvrdě tlačit na svoje motocykly i pneumatiky celý závod.

Josh Brookes se opět skvěle odpíchnul a na prvním místě vedl celé pole do první zatáčky, za ním Richard Cooper předjel ostatní jezdce venkem a dostal se na chvíli na druhé místo, ale vzápětí ho předjeli Glenn Irwin a Leon Haslam a propadl se tak až na místo čtvrté. Na pátém místě jel Danny Buchan.

Ve druhém kole se Luke Mossey dokázal dostat dopředu o dvě místa před Tarrana Mackenzie a Andrew Irwina na osmé místo a zajel při tom prozatím nejrychlejší kolo závodu s hodnotou 1:25,825.

Luke Mossey

Luke Mossey

Luke Mossey byl ale stále při chuti a zkoušel to na Christiana Iddona před sebou, kdekoli to jenom šlo. Ten se ale zatím úspěšně bránil a odmítal ho pustit na svoji sedmou pozici.

V nájezdu do šestého kola spadl na přední kolo ze čtvrtého místa Richard Cooper.

Díky pádu Richarda Coopera se na čele vytvořila vedoucí trojice, která měla náskok 1,177 sekundy na čtvrtého Jakea Dixona. První jel Josh Brookes, na druhém místě Glenn Irwin, na kterého se snažil útočit třetí Leon Haslam. O dvě kola později se Jakeu Dixonovi podařilo dotáhnout a na čele spolu bojovali o pódium čtyři závodníci.

Za nimi vedl Christian Iddon s odstupem 1,9 sekundy skupinu sedmi závodníků, ve které jeli například Tarran Mackenzie, Danny Buchan a Luke Mossey. Tarran Mackenzie měl v devátém kole hodně namále a málem spadl, ale situaci dokázal ustát a naopak o pár zatáček později dokázal překonat Dannyho Buchana a dostal se na šesté místo.

Josh Brookes

Josh Brookes

Jake Dixon přestal stíhat tempo vedoucí skupiny a začal na ně ztrácet. Tarran Mackenzie byl skvěle rozjetý, dokázal se dostat i před Christiana Iddona na páté místo a pokusil se vydat na stíhačku za Jakem Dixonem, který jel o půl sekundy na kolo pomalejším tempem, ale měl docela slušný náskok několika sekund.

Tarran Mackenzie držel stále vysoké tempo, které bylo stejně rychlé jako tempo vedoucí trojice, a dokázal ve třináctém kole ukrojit dokonce skoro celou sekundu z náskoku Jakea Dixona a rychle se k němu blížil. Za ním se vezl Christiann Iddon a Jakeu Dixonovi tak reálně hrozil propad až na šesté místo.

Na čele se Glenn Irwin stále držel Joshe Brookese, zatímco Leon Haslam začal lehce ztrácet a čtyři kola před cílem nabral ztrátu 1,7 sekundy. Tarran Mackenzie a Christian Iddon už dýchali na záda Jakea Dixona a hledali cestu před něj.

Glenn Irwin

Glenn Irwin

V předposledním kole se vytvořily dvě dvojice, které spolu bojovaly. Glenn Irwin se snažil dostat na první místo před Joshe Brookese a Tarran Mackenzie tlačil na Jakea Dixona v boji o čtvrté místo.

Závod nakonec vyhrál Josh Brookes, který první místo uhájil před divoce dotírajícím Glennem Irwinem. Ten dojel na druhém místě, ale mohl s klidem říct, že ze sebe i z motorky dostal úplně všechno, protože v posledním kole některé zatáčky nejenom najížděl, ale i vyjížděl bokem. Na třetím místě dojel s odstupem 5,568 sekundy Leon Haslam. Čtvrté místo uhájil Jake Dixon před v posledním kole odpadnuvším Tarranem Mackenziem.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – 1. závod následující kapitola »Online přenosy