Preview

Jezdci se na Brands Hatch vydávají v této sezóně již podruhé, tentokrát jde o variantu zvanou GP, která měří 3,916 km, má devět zatáček, z toho jsou tři levé a šest pravých. Rekord v hodnotě 1:24,873 tu drží Josh Brookes, který ho zajel v loňském roce na Yamaze.

Po pátém kole se k dosavadním třem vítězům přidal čtvrtý, a tím je Jake Dixon. Také jezdci, kteří se postavili na pódium, rozšířili své řady o Dannyho Buchana.

V čele šampionátu je Leon Haslam, který má na svém kontě již 210 bodů. V Brands Hatch získal své první vítězství sezóny a bude tvrdě pracovat na tom, aby pokračoval ve svém vítězném tažení. Tento víkend považuje za poměrně důležitý, protože poslední kolo šampionátu se bude konat také na tomto okruhu, takže to bude příležitost získat dobré nastavení a pocit.

Druhý je se ztrátou 74 bodů Jake Dixon. Ten se stal právě tím čtvrtým vítězem závodu v sezóně. Na okruhu v Brands Hatch v minulosti dosáhl úspěchů, ale ve třídě Superbike se na pódium ještě nepodíval, což chce v neděli změnit.

Třetí příčku v šampionátu drží Bradley Ray, který na druhého Dixona ztrácí 24 bodů. Při poslední návštěvě okruhu Brands Hatch tu byl na pódiu, navíc má variantu GP hodně rád a také Suzuki tam funguje dobře, takže se domnívá, že může být opravdu silný. O víkendu se tak pokusí stáhnout ztrátu na Leona Haslama.

Glenn Irwin

Rozdíl mezi třetím Rayem a čtvrtým Glennem Irwinem je jen 7 bodů, takže Irwin jistě může pomýšlet na celkové třetí místo. V posledním kole se mu sice nepodařilo dostat se na stupně vítězů, když byl dvakrát čtvrtý, ale tentokrát je jeho cílem první vítězství sezóny. Vzhledem k tomu, že byla Ducati na tomto okruhu v minulosti úspěšná, jistě není bez šance.

Na pátém místě se zatím drží Irwinův týmový kolega Shane Byrne, který se v Brands Hatch tento víkend objeví, bohužel ne na motocyklu, ale připojí se k týmu Eurosport UK.

Yamaha YZF-R1 tento víkend oslaví své 20. narozeniny a jezdci týmu McAMS Josh Brookes a Tarran Mackenzie pojedou na speciálně zbarvených motocyklech.

Jakub Smrž, který je se 4 body na 25. místě, se tohoto víkendu opět nezúčastní. Po pádu v kvalifikaci na Oschersleben si vykloubil klíční kost a na začátku července byl na kontrolním rentgenu. Nyní je ve fázi lehké rehabilitace a za dva týdny bude moci ruku začít pomalu rozhýbávat. Když všechno dobře půjde, za šest týdnů se zbaví drátů, které mu zpevňují kost, a bude moci začít s plnou rehabilitací.

V týmu i tentokrát pojede Luke Hedger.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram