Preview

Po Snettertonu měli jezdci šampionátu britských superbiků tři týdny pauzy. Nyní se na své motocykly vrátí v Brands Hatch, na který se letos podívají podruhé. Tentokrát jde o variantu zvanou GP, která měří 3,916 km, má devět zatáček, z toho jsou tři levé a šest pravých.

GP část okruhu si dokonce můžete projít i ve Street View…

Ve vedení šampionátu je stále Luke Mossey, který při posledním víkendu v Brands Hatch v dubnu získal své první BSB vítězství a jeho cílem samozřejmě je tento výkon zopakovat i tentokrát. V prvních čtyřech kolech se pokaždé postavil na pódium, ale po těžkém víkendu v Snettertonu (první závod nedokončil, ve druhém byl desátý) je odhodlaný bojovat o lepší výsledek.

Mossey má nyní ale náskok jen sedmi bodů, protože druhý Shane „Shakey“ Byrne v minulém kole hodně stáhl ztrátu, když vyhrál oba závody. Jeho cílem tak bude zopakovat Snetterton a sesadit Mosseye z „trůnu“. Shakey má tento okruh rád, ale při prvním letošním kole tam zažil náročný víkend, když v prvním závodě obsadil čtvrté místo, ale ve druhém boural.

Na třetím místě je Leon Haslam, který by se tento víkend rád podíval na nejvyšší stupínek. Po Snettertonu byl v Japonsku na testech před osmihodinovkou v Suzuce, takže je stále v jednom kole. Jeho zranění z Knockhillu je již lepší, takže je přesvědčen, že může na okruhu, na kterém byl v minulosti s Kawasaki úspěšný, získat důležité body.

Josh Brookes, Shane Byrne, Jason O’Halloran

Také Josh Brookes by se rád vrátil po výkonu ve Snettertonu na pódium. Po dvou pódiových umístěních ztrácí na vedoucího Mosseye jen 29 bodů. Po návratu z úspěšného testu v japonské Suzuce rychle obrátil svou pozornost na šesté kolo šampionátu, ve kterém se bude snažit dosáhnout svého letošního prvního vítězství. Brookes na okruhu GP stále drží rekord a získal tam během své BSB kariéry pódiová umístění a také vítězství, z nichž nejvýznamnější byla čtyři vítězství z pěti v roce 2015 při jeho cestě za titulem.

Dvě pódiová umístění z posledního kola má na svém kontě i celkově pátý Jason O’Halloran, kterého také čeká osmihodinovka v Suzuce. Dvěma třetími místy vyrovnal svůj letošní nejlepší výsledek, kterým bylo třetí místo v Oulton Parku. Loni zvítězil ve Snettertonu, letos se mu to zatím ještě nepodařilo.

Naopak na pódium ještě čeká Peter Hickman (jeho nejlepší letošní výsledek je čtvrté místo v Donington Parku), který se po dvou umístěních v Top7 ve Snettertonu posunul do Top6. V dubnu v Brands Hatch byl devátý a sedmý.

Sedmý Jake Dixon se blíží umístění v Top6, na které ztrácí jen čtyři body. V Knockhillu zaznamenal dvojité vítězství a naposledy ve Snettertonu si po pádu ve warm upu vybojoval šesté a čtvrté místo.

Osmý Christian Iddon se tento víkend vrací po zranění a bude se snažit vrátit se do Top6. Před Knockhillem byl celkově třetí po třech pódiích z prvních třech kol, ale při pádu ve volném tréninku si přivodil zranění ruky, které si vyžádalo kožní štěp. Byl nucen vynechat Knockhill a následně i Snetterton, ale rozdíl mezi ním a Peterem Hickmanem na šestém místě je jen sedm bodů.

Glenn Irwin se soustředí na návrat, když pokračuje v zotavování po zranění z Knockhillu. Před nehodou ve volném tréninku byl v Top6 a dvakrát se postavil na stupně vítězů. Irwin pro zotavení udělal maximum, ale nejdříve bude muset podstoupit lékařské vyšetření.

Jakub Smrž po závodě WSBK v Laguna Sece

Jakub Smrž po závodě WSBK v Laguna Sece

Jakub Smrž si minulý víkend v pauze mezi závody svého šampionátu BSB odskočil do WSBK a odjel závod v americké Laguna Sece. ...

Číst článek

Kuba Smrž, který je s jednadvaceti body osmnáctý, si během pauzy „odskočil“ do mistrovství světa superbiků na závody v Laguna Seca. Naposledy ve Snettertonu obsadil ve druhém závodě dvanácté místo.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram