Preview

Tento víkend je pro šampionát britských superbiků rozhodující. Brands Hatch totiž hostí dvanácté a poslední kolo sezóny, ve kterém se rozhodne, kdo se stane šampionem.

Toto kolo je tzv. triple header, to znamená, že se jednou tři závody kategorie Superbike. První je již v sobotu a zbylé dva se jedou v neděli.

Shane Byrne, Leon Haslam, Josh Brookes

Ve vedení šampionátu je po prvním a třetím místě v posledním kole v Assenu Leon Haslam, který má na svém kontě 612 bodů, takže má i největší šanci titul získat. I přesto ale bude k Brands Hatch přistupovat stejně jako k jiným víkendům. Jeho plánem je tvrdě pracovat hned od pátku a poté dosáhnout co nejlepších výsledků.

Josh Brookes míří do tohoto víkendu plně soustředěný na vítězství. Na vedoucího Leona Haslama ztrácí 32 bodů, ale je odhodlaný se pokusit znovu získat titul, který naposledy vyhrál v roce 2015. Jeho cílem bude pokusit se vyhrát všechny tři závody.

Jen o bod méně než Brookes má Shane Byrne, který okruh v Brands Hatch miluje a chce obhájit titul. Jeho cílem tedy bude odvést co nejlepší práci, nejlépe vyhrát všechny tři závody. Shakey má za sebou poměrně pestrou sezónu, kterou nezahájil nejlépe, když se nemohl zúčastnit hned prvních závodů v Donington Parku kvůli otřesu mozku. Na svém kontě má pět vítězství, dalších šest pódií, ale také dvacáté místo a čtyři nedokončené závody. Uvidíme, jak na tom bude tento víkend.

Čtvrtý Jake Dixon ztrácí na prvního Leona Haslama již 54 bodů, ale na Shakeyho Byrnea to je 21 bodů a na Joshe Brookese 22, takže ví, že se ještě stále může posunout dopředu. Po nevydařeném Assenu, kde předtím na superbiku nikdy nejel, doufá, že se mu bude dařit lépe. Stále věří, že titul může získat, i když jeho šance je malá, ale stát se může cokoliv.

Na pátém místě je se ztrátou 63 bodů Peter Hickman, který v Assenu obsadil šesté a sedmé místo. Na titul již tedy šanci nemá, ale o druhé nebo třetí místo v šampionátu ještě bojovat může. Jeho cílem bude získat co největší porci bodů.

Jason O’Halloran vstupuje do víkendu na šestém místě, a i když titul je pro něj nedosažitelný, stále je k dispozici mnoho bodů, které by ho mohly posunout v šampionátu výš. Se třemi pódii na svém kontě je odhodlaný přidat další a zakončit sezónu pozitivně.

Jakub Smrž

Jakub Smrž si v šampionátu drží osmnácté místo a na svém kontě má 61 bodů. Z posledního kola v Assenu bohužel odjížděl bez bodů, protože v prvním závodě byl osmnáctý a druhý nedokončil. Tento víkend tedy bude jeho cílem nějaké body získat.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram