Superbike – 1. volný trénink

První volný trénink prvního dne posledního letošního podniku BSB začal před polednem našeho času. V Brands Hatch panovalo příjemné počasí, i když ještě v noci pršelo a na místě tak byla opatrnost.

V úvodu tréninku se do čela dostal Jake Dixon, který je na této trati favoritem. Jako jediný se prozatím dostal pod čas 1:27 a jeho nejrychlejší kolo mělo hodnotu 1:26,447. Na druhém místě byl se ztrátou 0,584 sekundy Danny Buchan a třetí Christian Iddon. Ten ztrácel již 0,819 sekundy. Čtvrtý byl Tarran Mackenzie a pátý Richard Cooper.

Glenn Irwin prozatím neobjel ani jedno kolo, protože se hned po tom zaváděcím vrátil do boxu ke svým mechanikům a nechal je prověřit motocykl, protože se jeho přední část chovala nějak podivně. Podle hlášení jezdců bylo v zadní části okruhu ještě trochu mokro a byla třeba zvýšená opatrnost.

První trénink nakonec vyhrál Peter Hickman s časem 1:25,717, na kterého druhý Josh Brookes ztratil pouze 0,067 sekundy. Na třetím místě byl Jake Dixon s časem o dalších 0,001 sekundy pomalejších, čtvrtý skončil Glenn Irwin, jehož motorka byla konečně v pořádku, a pátý Christian Iddon. Leon Haslam se v prvním tréninku umístil až na jedenácté pozici.