Superbike – 2. kvalifikace

Osmnáct jezdců postoupilo do druhé kvalifikace. Z ní postoupí pouze osm nejrychlejších, mezi kterými se rozhodne ve třetí kvalifikaci o postavení v prvních řadách dnešního odpoledního závodu.

Luke Mossey

Luke Mossey

Martin Jessop spadl hned v nájezdovém kole a vyřadil se z další kvalifikace. Minutu na to spadl Luke Mossey a byla vyvěšena červená vlajka. Vzápětí pod červenými vlajkami spadl i Jake Dixon. Zřejmě byla na okruhu olejová skvrna po některém z předchozích pádů a nebo z motorky Jasona O´Hallorana, za kterým se táhl v nájezdovém kole oblak bílého kouře.

Rychlé kolo stihli prozatím zajet jenom Leon Haslam a Richard Cooper, ale nebyla to zatím žádná hitparáda, takže se všechno rozhodne až v ultra krátkém devítiminutovém sprintu po úklidu tratě.

Olejová skvrna od Druids ke Graham Hill

Po restartu se do čela dostal Jake Dixon, který byl naštěstí i s motorkou v pořádku. Na druhé místo se posunul Glenn Irwin, kterého ale vzápětí přeskočil jeho bratr Andrew a vystřídal ho na druhém místě. Leon Haslam ale tři minuty před koncem zajel kolo za 1:25,333 a dostal se na první místo. Poslední postupové místo zatím strážil Luke Mossey, ale tvrdě na něj dorážel Peter Hickman, který ztrácel jenom 0,027 sekundy.

James Ellison

V závěru se ale všechno změnilo. Na první místo vyskočil Tarran Mackenzie, Leon Haslam skončil jako druhý. Na třetím místě postoupil Glenn Irwin, čtvrtý Tommy Bridewell a pátý Jake Dixon. Josh Brookes v posledním kole dokázal ze čtrnáctého místa poskočit na deváté a stal se posledním postupujícím. Nepostoupili Danny Buchan, Luke Mossey, James Ellison a například ani Bradley Ray.

« předchozí kapitolaSuperbike – 1. kvalifikace následující kapitola »Superbike – 3. kvalifikace