Superbike – 1. kvalifikace

Překrásné počasí v Brands Hatch přivítalo odpolední kvalifikace. Teplota vystoupala již téměř na 23°C, nebe bylo bez mráčku a jezdcům fandily plné tribuny.

V úvodu se do čela kvalifikace dostal Jake Dixon s časem 1:25,209, na druhém místě byl Richard Cooper se ztrátou 0,211 sekundy a třetí Tarran Mackenzie. Ten ztrácel pouze o 0,008 sekundy více. Glenn Irwin byl čtvrtý a Peter Hickman pátý.

Jason O´Halloran spadl v prvních minutách na krátce střižený anglický trávník, ale naštěstí byl v pořádku. Jeho motorka už na tom byla o poznání hůře.

Po další minutě spadl Christian Iddon a Mason Law, jehož motorka zůstala na horizontu uprostřed trati, a komisaři ji statečně dokázali dostat z trati bez přerušení kvalifikace.

Po pěti minutách se do čela probil Glenn Irwin, když zajel 1:24,911. Luke Mossey postoupil na pátou pozici. Dopředu se posunul i Leon Haslam, který byl prozatím sedmý. Mimo postup do druhé kvalifikace byl prozatím Sylvain Barrier a nebo James Elliot. Jezdci na prvních deseti místech mezitím ukončovali svoje rychlá kola a zajížděli do boxů na výměnu pneumatik, případně se připravit na druhou kvalifikaci, pokud si byli jisti postupem.

Shaun Winfield

V posledních minutách se dopředu posunul Josh Brookes, který si zajistil devátou pozici. V rychlém kole byl Gino Rea, který byl prozatím patnáctý a potřeboval zrychlit, aby měl jistotu postupu. Snažil se vytáhnout za Joshem Brookesem, ale ten přestal tahat a bylo to tak čistě na něm. Rychlé kolo se mu nakonec nepodařilo, protože ho zašpuntoval Danny Kent, nicméně se mu podařilo zůstat v nejlepší osmnáctce.

Do další kvalifikace nepostoupili James Elliot, Mason Law, Danny Kent ani Sylvain Barrier.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – 3. volný trénink následující kapitola »Superbike – 2. kvalifikace