Superbike – 3. volný trénink

V sobotu ráno byl na programu v Brands Hatch třetí a poslední volný trénink britských superbiků. Počasí bylo stále více než skvělé a hned od rána bylo 21°C.

V úvodních deseti minutách se do čela dostal Andrew Irwin s časem 1:25,789. Za ním se na druhém místě rozsvítil Jake Dixon a třetí byl Tarran Mackenzie. Jeho týmový kolega Josh Brookes mu hlídal záda na čtvrtém místě a pátý byl Glenn Irwin.

Leon Haslam

Leon Haslam

Postupně se zrychlovalo a pořadí na čele se začalo měnit. V polovině tréninku se do čela dostal Peter Hickman, který zajel čas 1:25,575, na druhé místo se posunul Tarran Mackenzie, který ztrácel 0,110 sekundy, a na třetí místo se propadnul Andrew Irwin. Jake Dixon byl čtvrtý a Tommy Bridewell pátý.

Jake Dixon se ve druhé polovině tréninku posunul do vedení před Tarrana Mackenzieho, který byl stále na druhé pozici. Na třetí místo postoupil Peter Hickman, čtvrtý byl Luke Mossey a pátý byl stále Tommy Bridewell. Leon Haslam byl stále vzadu a jeho jméno svítilo až na dvanácté pozici.

Christian Iddon

Christian Iddon

Dvě minuty před koncem spadl Josh Brookes. Naštěstí byl v pořádku.

Poslední volný trénink nakonec vyhrál Jake Dixon s časem 1:25,109. Na druhé místo se v závěru vyšvihnul Glenn Irwin, který ztratil pouze 0,091 sekundy, třetí Tarran Mackenzie, čtvrtý Peter Hickman a na páté místo se dokázal v posledních kolech probít Leon Haslam.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. kvalifikace