Preview

Poslední kolo šampionátu britských Superbiků hostí tento víkend okruh Brands Hatch, konkrétně jeho verze GP, na který se jezdci vrací v tomto roce již podruhé. Předtím tam závodili v červenci, kdy oba závody dopadly jako přes kopírák – na pódium se postavili Josh Brookes, Glenn Irwin a Leon Haslam.

Tento víkend ale bude pro jezdce náročnější, protože se jedná o tzv. triple header, kdy se nepojedou obvyklé dva závody, ale tři závody – jeden již v sobotu, zbylé dva v neděli.

Leon Haslam vs. Jake Dixon

Pouhé tři závody nás tak dělí od zjištění, kdo po Shakeym Byrneovi převezme korunu šampiona britských Superbiků. V roce 2018 jsme mohli vidět pět různých vítězů závodů a dalších devět jezdců získalo pódiové umístění, ale nyní se pozornost obrací k Leonu Haslamovi a Jakeu Dixonovi. Jen oni dva totiž mají šanci získat titul.

Leon Haslam

Leon Haslam se vrací na okruh v Brands Hatch s cílem konečně získat titul v šampionátu BSB s týmem JG Speedfit Kawasaki. V loňské sezóně mu titul těsně unikl po pádu právě v posledním kole v Brands Hatch.

Leon Haslam gratuluje nově korunovanému šampionovi Shaneu Byrneovi

Tentokrát ale do Kentu přijíždí s náskokem 61 bodů. Jeho hlavním cílem samozřejmě je vyhrát šampionát, ale vzhledem k tomu, že na Kawasaki v Brands Hatch GP ještě nikdy nevyhrál, chce vyhrát závod (případně všechny tři) a potom oslavit svůj první BSB titul. Vzhledem k tomu, že od příští sezóny ho budeme vídat v mistrovství světa Superbiků, by to rozhodně bylo rozloučení s BSB ve velkém stylu.

Leon Haslam, Jake Dixon

Jeho nejbližší soupeř Jake Dixon utržil v posledním kole v Assenu velkou ránu, když musel z druhého závodu odstoupit kvůli technickému problému. Boj o titul ale samozřejmě nevzdává, protože také on od příští sezóny změní své působiště, když ho čeká přestup do Moto2 mistrovství světa. Brands Hatch je jeho domácím okruhem, takže má v plánu dát do posledních třech závodů všechno a zakončit sezónu co nejlepším způsobem.

Na třetí pozici v šampionátu je Josh Brookes, který o ni bude bojovat hlavně s Glennem Irwinem. Brookes v Brands Hatch v červenci vyhrál oba závody a na Irwina má náskok tři body. I další jezdci mají teoretickou šanci získat třetí místo. Pátý Peter Hickman ztrácí na Irwina pět bodů a šestý Bradley Ray dvacet jedna.

Michele Pirro

Tento víkend čeká šampionát jedna premiéra – na okruhu se v sobotu i v neděli před závody představí nový prototyp Ducati Panigale V4, na které pár kol zajede testovací jezdec Ducati a italský superbikový šampion Michele Pirro. Diváci tak budou mít možnost si prohlédnout tento motocykl ještě před tím, než se v příštím roce objeví v šampionátech WSBK a BSB.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram