Superbike – 1. volný trénink

Do svého prvního volného tréninku vyrazili závodníci britského mistrovství superbiků za teploty vzduchu 14,2 °C. Trať měla 20 °C, vlhkost vzduchu pak byla 57 %. Zpět na dráhu se po zlomenině klíční kosti vrací Christian Iddon, který vynechal minulý závod v Oulton Parku.

Vedení se hned v počátku tréninku ujal Josh Brookes, který jako první odjel kolo pod 1:50. Záhy však všichni jezdci začali zrychlovat a britský závodník byl tak rychle z první příčky odsunut. Nahradil jej na ní Glenn Irwin s časem 1:37,955. Na druhé místo se zařadil Tommy Bridewell a na třetí příčce jezdil se ztrátou 0,121 sekundy Luke Mossey.

Šestadvacetiletý pilot z města Cambridge však dlouho bronzovou příčku neopanoval. Vystřídal jej na ní Peter Hickman, který byl rychlejší o pouhých 0,037 vteřiny. S devíti tisícinovou ztrátou na něj pak jezdil Gino Rea. O jednu příčku si polepšil Josh Brookes, jenž zajížděl časy na úrovni páté pozice.

V polovině tréninku zrychlil Tommy Bridewell. Přestože svůj čas dokázal jako druhý dostat pod hranici 1:38, na kýženou první pozici se však neposunul. Naopak si polepšil Jake Dixon, jenž zajel kolo za 1:37,957 a vyšvihl se z osmého na třetí místo. Peter Hickmana tím pádem odsunul na příčku čtvrtou, Luka Mosseyho na pátou. O dvě místa si polepšil také Leon Haslam. Anglický závodník jezdil na 9. příčce se ztrátou 0,961 vteřiny na prvního.

Doslova skokanem prvního volného tréninku bychom mohli nazvat Jamese Ellisona. Ten se deset minut před vyvěšením šachovnicového praporku dostal z druhé desítky až na první pozici s náskokem 0,161 sekundy. Dlouho si však postavení vedoucího závodníka neužil. Ze zlaté příčky jej odsunul na druhé místo Gino Rea, který odjel assenský okruh za 1:37,058. Na třetí místo se pak posunul Tarran Mackenzie, jenž si polepšil o pět míst.

Tarran Mackenzie pak v závěru dokázal ještě zrychlit a dostat se s časem 1:37,442 na druhou pozici Jamese Ellisona. Jako čtvrtý byl odmávnut Peter Hickman, pátý pak skončil dlouho vedoucí Glenn Irwin. Šestou příčku opanoval Josh Brookes, sedmý nejlepší čas pak v úvodním volném tréninku zajel Michael Laverty. První desítku pak uzavřela trojice pilotů Jake Dixon, Tommy Bridewell a Luke Mossey.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. volný trénink