Preview

Na druhé kolo Showdownu se jezdci přesunou z Britských ostrovů do Holandska, konkrétně do Assenu, který je známý i jezdcům MotoGP a WSBK. „Katedrála“ měří 4,542 km, skládá se ze 17 zatáček, z toho je 6 levých a 11 pravých. Rekord v hodnotě 1:36,904 tu z roku 2015 drží Josh Brookes.

Na prvním místě je se 604 body Leon Haslam, kterému se v posledním kole boj o titul trochu zkomplikoval. V kvalifikaci měl technické potíže a musel startovat z posledního místa, přičemž jeho největší soupeř Jake Dixon si vyjel pole position.

Leon Haslam

Haslam ale nehodil flintu do žita a po kvalifikaci prohlásil, že stačí, když bude v prvním kole na osmnáctém místě a pak už to bude jen jeden soupeř za kolo. Ve své předpovědi se téměř trefil, po prvním kole byl již jedenáctý a nakonec se probojoval na pódium. Skončil třetí a tím hodně omezil škody, protože Dixon si dojel pro vítězství. V druhém závodě si ještě polepšil, když dojel druhý. I tentokrát vyhrál Jake Dixon.

Haslama čekají poslední dvě kola v BSB, takže si určitě nebude chtít nechat ujít titul, když o něj loni po ošklivém pádu v posledním závodě přišel.

Jake Dixon

Druhé místo v šampionátu drží Jake Dixon, který na Haslama ztrácí 31 bodů. Hodně mu pomohla již zmiňovaná dvě vítězství v Oulton Parku. Náladu mu určitě nezkazila ani skutečnost, že podepsal smlouvu s týmem Ángela Nieta a v příštím roce s nimi bude závodit na KTM v Moto2.

Třetí je Josh Brookes s 530 body. Ten ze sebe bude chtít setřást zklamání z Oulton Parku, když první závod nedokončil a v tom druhém byl pátý. Jeho výhodou je, že je jedním ze třech jezdců na roštu, kteří v Assenu vyhráli. Těmi zbývajícími dvěma jsou Leon Haslam a James Ellison.

Glenn Irwin příští rok v zelené

Stejný počet bodů jako Brookes má i čtvrtý Glenn Irwin, který se v této sezóně stále ještě nedočkal vítězství, které je jeho jediným cílem tento víkend. Také on má o své budoucnosti jasno. Podepsal smlouvu s Kawasaki a v týmu nahradí Leona Haslama.

Tito dva jezdci nemají prostor pro chyby, protože od pátého Bradleyho Raye je dělí pouhých šest bodů a šestý Peter Hickman ztrácí další čtyři body.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram