Superbike – Warm up

Ráno na jezdce čekalo sice slunečné počasí s jasnou oblohou, ale zato opravdu nízké teploty. Teplota vzduchu se pohybovala kolem 10°C a povrch dráhy měl jen o jeden stupeň více.

ranoassen-1280x960

Ve čtvrt na deset, tedy přesně po otevření pit lane, na trať začali postupně vyjíždět všichni jezdci, mezi prvními tam byli Hickman, Mossey, Ellison a naopak mezi posledními Haslam, Hopkins či Jakub Smrž, který měl ve včerejší druhé kvalifikaci smůlu, když kvůli pádu přišel o možnost postoupit do bojů o pole position.

Tento víkend máme možnost ve třídě Superbike vidět také „nováčka“ Iana Hutchinsona, který celou tuto sezónu bojoval v o stupeň nižší třídě – Superstock. Tam se mu opravdu dařilo, když zvítězil ve více závodech sezóny.

Na začátku tréninku se vedoucí pozice ujal Christian Iddon, za něj se dostal český závodník Jakub Smrž, ale protože to byl jen začátek, tak se po chvíli před ně dostalo několik jezdců. Iddona předjelo několik jezdců, ale po třetím kole se opět dostal do čela s časem 1:42,085. Trať byla víceméně suchá, jen na některých místech bylo vidět trochu vlhká místa.

jamese-1280x853

V polovině tréninku byl na prvním místě již James Ellison, kterému se tento víkend daří. Zatím jako první se dnes dostal pod hranici 1:40 a zajel čas 1:39,882. Za ním byli Mossey, Iddon, Parkes a Kiyonari, pak Cooper, Smrž, Irwin, Seeley, Bridewell. Teprve po polovině tréninku se dopředu začal prodírat Shane „Shakey“ Byrne, když se posunul za Jakuba Smrže na osmé místo.

Čtyři minuty před koncem se do čela dostal opět Luke Mossey, který překonal také se zlepšujícího Jamese Ellisona s časem 1:39,351. Jakub Smrž se také zlepšoval, byl sice na osmém místě, ale byl také jedním z mála jezdců, kteří se dnes dostali pod 1:40, a stále se zlepšoval.

Závěr warm upu připomínal spíše kvalifikaci, takže v poslední minutě se jezdci na čele střídali jako na běžícím pásu. Vítězem se nakonec stal Leon Haslam s časem 1:38,267 a s velkým náskokem 0,532 sec. na druhého Iddona. Třetí skončil Ellison se ztrátou 1:38,999 a byl posledním, který se dostal pod 1:39. Za ním následoval Hickman, takže tým JG Speedfit zaznamenal velmi úspěšný trénink, protože v první čtyřce má všechny své tři jezdce. Pátý Byrne, pak Linfoot, Hopkins, Mossey, Cooper, Parkes na desátém místě a Jakub Smrž nakonec skončil na místě jedenáctém.

Výsledky

warm-upbsb

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – Závod č. 1