Ještě před vlastním závodním víkendem vznikly organizační zmatky, kdy jsme se ve středu dozvěděli, že původní promotér nebude již organizovat tento podnik. Organizaci převzal Autodrom Most. Původní přihlášky a platby nebyly uznány a do čtvrteční půlnoci bylo nutno vyplnit a podat přihlášky nové. Tyto organizační a administrativní problémy jsme zvládli.

pátečních volných trénincích jsme vyzkoušeli různá nastavení a snažili jsme se dosáhnout a zlepšit časy, které Jirka v Mostě jezdí. V odpoledním tréninku došlo bohužel k těžkému pádu. Jirka naštěstí z pádu vyvázl bez zranění, ale motocykl byl zcela zničen…  Analyzovali jsme důvody pádu, k němuž došlo v místě, kde nebyl důvod. Po prohlídce motocyklu a dat z telemetrie jsme došli k závěru, že byl poškozen chladič a voda začala stříkat na přední kolo. Následoval pád v táhlé zatáčce při rychlosti 199 km/h…

Po zhodnocení situace a krátké poradě jsme došli k závěru, že jsme schopni postavit druhou motorku z dílů, které ovšem nemáme s sebou. Od tohoto okamžiku nastal velký shon – část týmu vyrazila s dodávkou pro díly a zbylá část demontovala z původního motocyklu použitelné díly. Stavba nového motocyklu za těchto podmínek není úplně jednoduchá, ale vše se podařilo a v sobotu ráno ve 4 hodiny byl nový motocykl připraven.

sobotní kvalifikaci Jirka na náhradním motocyklu obsadil třetí místo, čímž si zajistil start z první řady do odpoledního závodu. V tom po startu udržel třetí pozici a na této pozici i závod dokončil. V pořadí mistrovství České republiky obsadil druhé místo.

Nedělní závod se odehrál podobně jako sobotní, tzn. start z třetí pozice a v cíli v absolutním pořadí třetí místo a v hodnocení mistrovství České republiky opět druhé místo.

Průběh tohoto víkendu byl náročnější a velké díky patří mechanikům! Jirka i tým jsou s výsledkem víkendu spokojeni – dvakrát druhé místo po velkém pádu a na náhradním motocyklu, který byl postaven za noc…

Děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu!!!