Sobotní kvalifikaci Jirka absolvoval na mokru a šlo nám pouze o to odjet povinný počet kol a dosáhnout kvalifikačního limitu pro start do závodu. Bylo zbytečné v těchto podmínkách riskovat a snažit se dosáhnout co nejlepší čas, protože dle předpovědi měl být odpolední závod již na suchu. Do závodu se Jirka kvalifikoval na 22. pozici.

IMG_1091

Předpověď se vyplnila a odpolední závod se jel již na suché trati. Start měl Jirka perfektní a z 22. pozice byl na konci startovní roviny v přední skupině jezdců. Celý závod bojoval o co nejlepší umístění, ale jeho snahu zmařila elektronika… Dvakrát došlo k úplnému vypnutí motoru a Jirka musel vždy vypnout a zapnout vypínač motoru, aby motor naskočil a mohl pokračovat v závodě, čímž přišel o důležité vteřiny a pozice… Cílem projel na 5. místě v rámci českého hodnocení Alpe Adria.

Do nedělního závodu se startovalo podle nových pravidel, tzn. dle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu. Dle tohoto nového klíče Jirka startoval z 6. pozice. Start byl opět perfektní a po startu byl na 3. místě. V tomto závodě již motorka fungovala bez problémů. V závodě docházelo k mnoha předjížděcím manévrům a Jirka cílem projel opět na 5. místě v rámci českého hodnocení Alpe Adria.

IMG_1191

Tento závodní víkend byl pro nás nejen úvodním podnikem této sezóny, ale též premiérou pro tým v novém složení a v nových barvách. Tým i jezdec fungovali perfektně a děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu!!!