Množství napínavých soubojů, zdařilé počasí a podle slov samotných závodníků i výborná organizace, to vše provázelo akci, kterou si přítomní diváci užili i díky tomu, že se dařilo domácím závodníkům. Na akci šlo o pořádný bodový příděl do hodnocení seriálu, protože na jezdce čekaly dvoje závody.

Michal Búlik, Michal Savinkov, Jan Novotný

Diváci měli jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči velkou slovenskou naději, 11-letého Michala Búlika, který jinak úspěšně startuje ve španělském šampionátu. Mladý závodník na Slovakia Ringu v sobotu i neděli celkem ovládl závody třídy Moto3 / 125GP, za ním se po oba dny odehrávaly krásné souboje českých závodníků Oldřicha Podlipného, Michala Savinkova a Jana Novotného, ​​kteří si během víkendu i podělili zbývající místa na stupních vítězů.

Michal Búlik

Český jezdec Radek Lamich pro změnu dominoval v obou závodech třídy 125 Sport Production. V sobotu druhý, domácí jezdec, Peter Rauch, nedělní závod pro pád nedokončil a z druhého místa se tak radoval stejně domácí Michal Puškár sr., který byl v sobotu třetí. V neděli vedoucí dvojici na pódiu doplnil Čech Petr Endršt.

Silné zážitky přinesly divákům závody nové třídy Stocksport 300, v nichž viděli vyrovnané souboje v rámci celého startovního pole a v sobotu i strhující boj o vítězství mezi Slovákem Peterem Kačabou a českým jezdcem Jiřím Nespěšným, který doslova v posledních centimetrech závodů vyzněl ve prospěch Nespěšného. V neděli se Kačabovi podařila odplata a tentokrát zaslouženě zvítězil právě on. Třetí místo po oba dny získal český závodník Vojtěch Schwarz, ale měl se co ohánět. V obou případech totiž musel o výsledek ztuha bojovat se svými krajany, když v sobotu na jeho štítě skončil Jakub Machů a v neděli Václav Rumlena.

Michal Chalupa

Oba závody třídy Supersport celkem ovládl český jezdec Michal Chalupa, stejně s jistotou si v obou případech druhé místo vyjel jeho krajan Tomáš Šubrt. V sobotu třetí Rostislav Chladek v neděli nestartoval a dvojici Chalupa, Šubrt na pódiu doplnil Polák Jaroslaw Chomicz.

Jaroslav Černý, Michal Prášek, Ladislav Chmelík

Závody třídy Superstock 1000 přinesly mnoho radosti domácím fanouškům. Jaroslav Černý totiž zvítězil v sobotu i neděli, přičemž v prvním závodě sváděl tuhý boj s českým závodníkem Michalem Práškem. Ten se v sobotu na domácího jezdce pokusil zaútočit ještě v poslední zatáčce před cílem, ale jeho snaha skončila pádem, který ho však naštěstí nevyřadil z nedělního závodu, ve kterém skončil na druhém místě. O zbývající místa na pódiu se během víkendu podělili čeští závodníci, Ladislav Chmelík (2. a 3. místo) a v sobotu třetí Václav Bittman.

Kevin Sieder

Přestože 15. května oslaví teprve 18. narozeniny, ovládl Rakušan Kevin Sieder první závod třídy Superbike a nebýt nedělního pádu v druhém závodě, kdy měl opět suverénní náskok, mohl si ze Slovakia Ringu odnést plný počet bodů. Takto vítězství v druhém závodě daroval českému jezdci Václavu Rumlenovi, který byl v sobotu druhý. Třetí jezdec hodnocení sobotních závodů, Čech Miloš Čihák v neděli stejně jako Sieder spadl a Rumlenu tak na pódiu doplnili krajané Stanislav Polák a Richard Balcar.

Jezdci IMRC Cupu odjeli své závody v neděli. Ve třídě do 600 cm3 podal výborný výkon suverénní vítěz Slovák Dušan Kovařík, ale obdiv si zaslouží i druhý v cíli, domácí jezdec Milan Murgaš, který startoval se zdravotním handicapem. Třetí místo na pódiu vybojoval Čech Michal Posák. Také v třídě nad 600 cm3 zůstalo vítězství na Slovensku, a to díky Jurajovi Knezovičovi, kterého na pódiu doplnili Zbyněk Čech z ČR a Rakušan Herbert Polzleitner.

Následující událost šampionátu MOTOCh a IMRC Cupu se uskuteční 19.-21. května na maďarském Pannonia-ringu.

Kompletní výsledky víkendových závodů najdete ZDE.