Závody zhlédlo během dvou víkendových dní několik tisíc diváků, kteří měli možnost vidět v každé třídě dva závody. Fantastickým soubojům na závodní dráze nakonec neublížilo ani proměnlivé počasí, kdy část soboty poznamenal déšť. Téměř 150 závodníků z 13 zemí mohlo bojovat nejen o alpsko-jadranské body, ale i o umístění do národních šampionátů několika zemí, které se jezdí právě v rámci Alpe Adrie, a pohár seriálu IMRC Cup.

alpe-adria-slovakia-ring-2016-01

Vynikající výkony ve třídě Moto3 podával po oba dny náš, jen 14letý závodník, Oliver König, který dvakrát za sebou nechal o rok staršího krajana Martina Gbelce. O třetí místo se podělili Romana Tomášková s Italem Nicolou Settimem.

Suverénem závodů třídy 125 Sport Production byl Ital Danilo Digiorgio, který vybojoval dvě vítězství. O další místa však svedla tuhý boj skupina několika jezdců, přičemž v sobotu byl úspěšnější Chorvat Denis Petrič a v neděli Radek Lamich z České republiky.

alpe-adria-slovakia-ring-2016-02

Ve třídě Superstock 600 byli největšími favority maďarští jezdci Dávid Juhász a Alen Györfi, kteří bojovali o titul šampióna Alpe Adrie už vloni. V sobotu se lépe dařilo Györfimu, který zvítězil a našlápnuto měl na prvenství i v neděli. Drobná chyba v závěru závodu znamenala propad na čtvrté místo v cíli. V neděli se z vítězství radoval Polák Adrian Pasek. O druhá místa se přes víkend podělili Rakušan Jochen Rotter se zmíněným Dávidem Juhászem.

Roli favorita ve třídě Supersport potvrdil dvěma vítězstvími český závodník Igor Kaláb. Na druhém místě v sobotu skončil jeho krajan Michal Chalupa, ale v neděli musel druhé místo přenechat v závěru úspěšnějšímu Polákovi Przemyslawovi Krajewskemu. V sobotu se dařilo i vítězovi kvalifikace, Chorvatu Marinovi Ivanovovi, který obsadil třetí říčku. V neděli však v prvním kole spadl z první pozice a připravil se tak o možnost bojovat o vítězství.

alpe-adria-slovakia-ring-2016-Start

Sobotní závod třídy Superstock 1000 zkomplikovalo počasí. Nejprve musel být pro déšť v prvním kole zastaven a po následném restartu Jury řešila několik přestupků závodníků proti pravidlům, které zamíchaly výsledkovou listinou. Z vítězství se radoval obhájce loňského titulu šampióna Alpe Adrie náš závodník Michal Prášek. V neděli potěšil domácí příznivce suverénním vítězstvím Slovák Jaroslav Černý, který doslova deklasoval své soupeře. Druhý se umístil vítěz ze soboty Prášek, který je i na čele průběžného hodnocení seriálu.

alpe-adria-slovakia-ring-2016-podium-stk1000

Stupně vítězů třídy Superstock 1000

Závody třídy Superbike měly už předem jasného favorita – českého jezdce Lukáše Peška, bývalého závodníka světového šampionátu a dvojnásobného vítěze Velkých cen. Ten nakonec dvěma suverénními vítězstvími předpoklady naplnil. O zbylá místa na stupních vítězů se podělili rakouští závodníci Wolfgang Gammer, Thomas Berghammer a Julian Mayer.

Lukáš Pešek

Lukáš Pešek

Závěr závodů obstarali jezdci mezinárodních pohárových závodů IMRC Cup ve třídě do 600 a nad 600 kubických centimetrů, kde prvenství vybojovali domácí zástupci Miroslav Sloboda a Štefan Cirbus.

Stupně vítězů IMRC Cupu

Druhé závody seriálu Alpe Adria Road Racing Championship se uskuteční 3. – 5. června na maďarském okruhu Pannoniaring.