V rámci seriálu MOTOCh jezdci bojují i ​​do národních šampionátů Slovenska a České republiky, a tak se bylo během víkendu na co dívat. Vždyť už tradičně se závody jezdily v sobotu i neděli a také z Pannonia-ringu se tak naskýtala možnost vybojovat slušný počet bodů do průběžného hodnocení. Kromě tříd šampionátu MOTOCh v neděli jedny závody odjeli i závodníci IMRC Cupu.

Michal Búlik, 11-letý slovenský závodník, si z Maďarska odvezl doslova „povinný“ plný počet bodů ve třídě Moto3 / 125GP, protože na místě neměl soupeře, kteří by ho alespoň o nějaký ten bodík mohli obrat. O vítězství ve třídě 125 Sport Production se podělili dva slovenští veteráni, Michal Puškár a Peter Rauch, které po oba dny na pódiu doplňoval další Slovák Aleš Kalman.

Peter Kačaba

Stejně jako na první akci na Slovakia Ringu, i tentokrát si body za prvenství v závodech třídy Stocksport 300 odnášejí Čech Jiří Nespěšný a slovenský závodník Peter Kačaba. Další místa v Top 3 na Pannonia-ringu patřila českým jezdcům, Ondřeji a Vojtěchu Schwarzovi a Jakubovi Machů.

Michal Chalupa

Roli favorita třídy Supersport vítězstvími v obou závodech na sto procent splnil český závodník Michal Chalupa, který tak rázně kráčí nejen za celkovým prvenstvím v seriálu MOTOCh, ale i za obhajobou titulu mistra České republiky. I umístění na dalších místech byla po oba dny jako přes kopírák, přičemž zbývající místa na stupních vítězů si vyjeli Polák Jaroslaw Chomicz a český závodník Rostislav Chladek.

I třídu Superstock 1000 ovládl dvojnásobný vítěz ze Slovakia Ringu, Slovák Jaroslav Černý, na něhož se na Pannonia-ringu po oba dny z druhého místa pódia díval český závodník Michal Prášek, který se tak udržel v boji o celkové prvenství. Po pádu na první akci to však nebude mít jednoduché. Dvě třetí místa si z Maďarska odvezl Slovák Štefan Cirbus.

Jednoznačný úspěch favoritů na Pannonia-ringu završil dvojitým vítězstvím v třídě Superbike čerstvě 18-letý Rakušan Kevin Sieder, který měl situaci před touto akcí o to těžší, že druhý závod na Slovakia Ringu pro pád nedokončil. V sobotním boji o druhé místo mezi českými jezdci Milošem Čihákem a Václavem Rumlenou byl úspěšnější Čihák. Ten si druhé místo zopakoval i v neděli, kdy ho na pódiu pro změnu doplnil Rakušan Nicolaus Roth.

V nedělních závodech IMRC Cupu ve svých třídách zvítězili Petr Sodomka z České republiky (do 600 cm3) a Rakušan Gerhard Bammacher (nad 600 cm3).

Třetí událost šampionátu MOTOCh se uskuteční 14.-16. července v českém Mostě.

Kompletní výsledky z Pannonia-ringu naleznete zde: http://www.chronomoto.hu/livetiming/pdf/motoch