Závody hodně ovlivňovalo počasí, během pátečních tréninků se Michalovi podařilo zajet jen jeden suchý trénink a následně začalo pršet. Jelikož předpověď počasí na závodní víkend nebyla optimistická, musel absolvovat i trénink na vodě.

Sobotní kvalifikace se jela také na vodě, ale tam už dokázal zajet velmi slušný čas 2:23.303, kdy za pole position Michal zaostal o 0.291 s, takže do sobotního závodu startoval z 2. místa.

michal-prasek-slovakiaring-5

„Start do závodu mi vyšel výborně a do první zatáčky jsem najížděl na 1. místě, ale bohužel začalo pršet a závod byl zastaven. Měli jsme 10 minut, abychom přezuli motorku na mokré pneumatiky, ale nejhorší bylo se rozhodnout, jestli přezout obě kola, nebo zůstat na suchých gumách, protože bylo mokro jen v některých zatáčkách. Na poslední chvíli jsme se rozhodli dát přední pneu na vodu a na zadní kolo dát na sucho,“ řekl Michal.

„Start do závodu byl hodně složitý, v prvním kole jsem se propadl na 7. místo, protože jsem nevěděl, jak bude suchá guma fungovat na mokrém povrchu. Postupně jsem začal získávat ke gumám důvěru a začal se posouvat polem dopředu, v předposledním kole jsem se dostal na 1. místo a závod jsem vyhrál, bylo to hodně cenné vítězství po tak náročném závodě,“ dodal.

Druhý závod se jel na suchu. Michal v něm až do cíle sváděl velmi pěkný boj o 2. místo s Walkowiakem, kdy nakonec projel cílem na 2. místě o 0.036s.

michal-prasek-slovakiaring-4

Byl to pro tým velmi úspěšný víkend, kdy je v čele celkového hodnocení seriálu Alpe Adria Superstock 1000. Další závod tým čeká v Maďarsku na okruhu Pannoniaring.

Michal Prášek by rád poděkoval šéfovi týmu Pavlu Roháčovi, všem reklamním partnerům, zejména firmě RP motosport exhaust tuning, Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Kili, D-HOLZ, Kulturní dům Havlíčkův Brod, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Provo, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, panu Halbichovi za velmi cenné rady, které Michalovi během závodu hodně pomohly, mechanikům: svému tátovi, Radimu Hánovi, Pavlu Dalešickému a všem fanouškům.

michal-prasek-slovakiaring-2