Týden před začátkem závodního víkendu na Slovakiaringu tým Ariane Racing Factory uzavřel dohodu s jezdcem Martinem Gbelcem. Martin pro ně bude v rámci některých závodních víkendů Alpe Adria Cupu testovat nové komponenty a nastavení, které jsou připravovány pro CEV a FIM CEV.

Tento víkend jeli s nastavením pro Moto3 CEV Sportproduction**, kde je povinnost použít na motocyklu Moto3, mimo další omezení, pouze standardní motor Honda NSF250R MR03 bez úprav. Takovýto motor má výkon pouze 46 HP.

marin-gbelec-ariane-racing-slovakiaring-alpe-adria-2016

Sobotní deštivou kvalifikaci Martin vyhrál s velkým náskokem před ostatními jezdci. Do prvního závodu na postupně osychající trati tak startoval z prvního místa. Start měl velmi dobrý, avšak z první zatáčky vyjížděl až na třetím místě. Celou dobu bojoval a ve čtvrtém kole se ujal vedení v závodě a začal si budovat náskok. Později přišel velmi sporný moment závodu. Martin viděl v prvním úseku trati vyvěšenu žlutou vlajku, zvolnil a byl oběma soupeři předjet. Z vteřinového náskoku se najednou stala třívteřinová ztráta. Martin však tahal za plyn po zbytek závodu, zlikvidoval třívteřinovou ztrátu a dotáhl se na vedoucího Olivera, kdy si s ním v posledním kole dvakrát vyměnil pozici, cílem projel o 0,092 později a z veškeré snahy zbylo pouze druhé místo. Až na sporné kolo se žlutou vlajkou jezdil Martin lepší časy než vítěz závodu a také zajel nejrychlejší kolo závodu.

Do nedělního suchého závodu nastoupili s výrazně změněným nastavením Ariane3. Vzhledem k mokrému rannímu warm upu nebylo možné jej zcela otestovat a v suchém závodu se to projevilo. Na vítěze závodu Martin ztrácel cca 0,5 vteřiny na kolo. Do cíle závodu opět dojel druhý.

Víkend celý tým považuje za vcelku úspěšný, povedlo se otestovat několik nových komponentů, získali důležitou zpětnou vazbu a Ariane3 prokázala, že i se zcela standardním motorem je velmi rychlý motocykl ve třídě Moto3 a Martin skvělým jezdcem. Tým by rád poděkoval Martinovi za kvalitní práci pro celý tým během závodního víkendu a sponzorům PER-Oil značkové oleje, který jim dodává oleje YACCO a výrobcům Arianetech engineering za tovární podporu Ariane3.