Šampionát Alpe Adria v letošní sezóně už dojel všechny své závodní podniky, když ten poslední byl o víkendu od 12. do 13. září na slovenském okruhu Slovakiaring. I zde na trať vyrazil Jiří Brož se svou Moto2.

Slovakiaring byl pro nás v podstatě novým okruhem. #66 Jiří Brož zde sice již kdysi jel, ale to bylo dávno a s motocyklem Suter MMX2 jsme zde ještě nejeli. Plánovali jsme tudíž využít všechny tréninky na maximum. Bohužel ale již od pátku se nám nedařilo dodržet plány…. V pátek ráno byla zima a trať byla vlhká, takže první trénink jsme neabsolvovali. V druhém tréninku #66 Jiří Brož vyjel a začalo seznamování se s tratí na motocyklu Suter MMX2. Do dalšího volného tréninku jsme udělali drobné změny v nastavení, které se ukázaly jako krok správným směrem. Odpoledne začalo pršet, takže poslední páteční trénink jsme také neabsolvovali.

Sobotní ráno přineslo lepší počasí, bylo slunečno, ale foukal studený vítr. #66 Jiří Brož vyjel do volného ranního tréninku mezi prvními, abychom najeli co nejvíce kol. Bohužel ale hned v prvním kole tohoto tréninku po sérii pravých zatáček v první levé následoval pád. Zřejmě došlo k ochlazení levé strany pneumatiky a v zatáčce přední pneumatika nefungovala, jak by měla….

jiri-broz-slovakiarin-moto2

#66 Jiří Brož byl pádu OK, ale motocykl byl značně poškozen a chyběly nám díly na opravu. Zajistili jsme dopravu dílů z Prahy a začali jsme rychle opravovat motorku. Bylo jasné, že nestihneme kvalifikaci, ale chtěli jsme stihnout závod. Nakonec jsme závod nestihli asi o 5 min.

V neděli byla motorka připravena a v ranní kvalifikaci #66 Jiří Brož zajel čas, kterým se postavil na 9. místo na startu. Závod #66 Jiří Brož dokončil na 12. místě celkově a v hodnocení českého šampionátu na 5. místě.

Děkujeme našim partnerům a fanouškům za podporu.