Ohlasy

V kubatuře Moto3 se v sobotu podařilo nejlépe zajet mladému Petru Svobodovi, který získal třetí místo. V nedělním závodě však bohužel nedojel. Martinu Gbelcovi se v neděli podařilo vyhrát.

Vyjádření Petra Svobody:

„První závod jsem startoval z první řady z druhého místa. Po startu se vytvořila skupinka tří jezdců, bojovali jsme mezi sebou a nedarovali si ani centimetr. Ve čtvrtém kole jsme spolu se Stefanem ujeli, a protože jsme měli stejný počet bodů, nakonec jsem skončil na třetím místě.

V druhém závodě jsme hned po startu nasadili rychlé tempo a opět se utvořila skupinka tří jezdců. V každém kole jsme se předjížděli ze slipstreamu, probojoval jsem se na druhou pozici a začal jsem ujížděl Stefanu Cristinovi. Ve čtvrtém kole jsem dostal highsider a upadl.

Závod byl ukončen, mrzí mě to, protože jsem bojoval celkově o druhé místo v šampionátu. Velkou zásluhu na těchto výsledcích má tým Dafitmotoracing, kterému bych chtěl moc poděkovat za celou sezónu, a Tomovi Zajícovi za velkou podporu.“

Titul ve třídě Moto3 získal také český závodník, Oliver König, který se však posledního podniku Alpe Adria nezúčastnil, když závodil na německém Hockenheimringu v šampionátu ADAC Northern Europe Cup Moto3. Gratulujeme.

Oliver König

V SST600 máme jen dva české zástupce, Jirku Mrkývku a Zdeňka Orta. Jirkovi se podařilo v sobotním závodu získat šesté místo a Zdeňkovi dvacáté místo. V nedělním závodě si Jirka polepšil a dojel na krásném třetím místě.

Ahoj Jirko, nejprve bych tě poprosila, aby ses čtenářům představil.

Jiří Mrkývka: „Zdravím všechny, jmenuji se Jirka Mrkývka, narodil jsem se 21. 2. 2000 a už pátým rokem jezdím motocyklové závody. Momentálně jsem odjel svoji první sezónu v šampionátu Alpe Adria ve třídě Superstock 600.“

Diváci mohli za poslední 2 roky sledovat tvé velké pokroky. Kam myslíš, že tvoje kariéra míří? Máš nějaký konkrétní cíl?

Jiří Mrkývka: „Abych řekl pravdu, tak vůbec nevím, kam míří moje kariéra, ale určitě můj cíl je mistrovství světa, jak MotoGP, tak SBK.“

Jiří Mrkývka, foto: Willi Race Team

Teď bych se ráda přesunula k posledním závodům Alpe Adria na Slovakia Ringu. Jak hodnotíš tento víkend?

Jiří Mrkývka: „Odvedli jsme jako tým dobrou práci a to mi umožnilo bojovat i o první pozice. Kvalifikaci jsem zajel dobře a skončil na 7. pozici s časem 2:10,7, což byl zatím můj nejlepší čas. V prvním závodě jsem dojel na 6. místě a po závodě jsem byl celkem naštvaný, protože jsme měli technické potíže s motocyklem a já věděl, že mám na to bojovat o pozice vpředu, ale kvůli potížím to nebylo možné. Do druhého závodu jsme motorku dali do pořádku a bojoval jsem o první místo s dalšími třemi jezdci. Nakonec jsem dojel čtvrtý. Jsem velice spokojen s průběhem druhého závodu, protože jsem dokázal jet s nimi vpředu. Takže víkend hodnotím pozitivně.“

Komu patří dík za úspěchy v této sezóně?

Jiří Mrkývka: „Samozřejmě velký dík patří šéfovi týmu panu Šebkovi, který mi vše umožnil. Pak mému velkému sponzorovi Igoru Faitovi (Jet Investment Management), kterému taky moc děkuji, a nadačnímu fondu České republiky.“

Děkuji za krátký rozhovor a do příští sezóny ti já i celý web Silničnímotorky.cz přejeme hodně štěstí.

Igor Kaláb

Igor Kaláb

Kategorii Moto2 v sobotu naprosto ovládly české vlajky. Závod vyhrál Igor Kaláb, druhý dojel Michal Chalupa a na čtvrtém místě závod dokončil Martin Gbelec.

V nedělním závodě se na druhém místě umístil Martin Gbelec, za ním na třetím místě dojel Michal Chalupa a čtvrtý skončil Josef Pončík.

Michal Prášek

Ve třídě SST1000 nejlépe zajel Michal Prášek, který v sobotu vybojoval druhé místo, a Tomáš Zajíc se umístil na pátém místě. Oba závodníci v neděli obhájili své pozice ze sobotního závodu. Michal Prášek již před časem obhájil svůj loňský titul ve třídě Superstock 1000. Gratulujeme.

Zmínit musíme i úspěch Marka Hartla z týmu Dafitmotoracing, který se stal mistrem Slovenska ve třídě SST 1000.

Dlouho očekávaný boj o titul mezi českým závodníkem Lukášem Peškem a Julianem Mayerem skončil, jak jinak než ve prospěch českého jezdce Lukáše Peška. Gratulujeme.

Lukáš Pešek

Lukáš Pešek

Václav Rumlena, který měl v sobotní kvalifikaci obrovskou smůlu, nám poskytl krátké vyjádření.

„Zkusili jsme do kvalifikace zariskovat s jinou gumou a převodem, což se ukázalo jako ne moc dobrá volba. Když jsem přijel na výměnu do boxu, byl tam už na výměnu kolega Kevin Sieder, a tak jsem musel zpátky na trať. Když jsem se vrátil, zbývalo něco přes 4 minuty do konce kvalifikace a museli jsme vyměnit gumu a převod. Když jsem vyjížděl, zbývalo asi 2 a půl minuty. V nájezdovém kole jsem byl dlouhý za druhým horizontem a projel to rovně, čímž jsem trošku předčasně najel do měřeného kola a po druhém horizontu v první levé zatáčce od výjezdu z boxu jsem ztratil předek… Bohužel vychladl a já to vůbec nečekal. No, následovalo celkem velké akrobatické číslo a vyhozené a zlomené rameno a konec velmi dobrého víkendu, kde jsem zajížděl časy kolem 2:06. Chtěl bych poděkovat celému týmu za celoroční výbornou práci a vrátíme se příští rok ještě silnější.“

Gratulujeme všem, kdo závod ve zdraví dojeli a těšíme se na další napínavé podniky tohoto seriálu!