125SP/125GP – MOTO3

Prvními nedělními závody na okruhu Slovakia Ring byly závody tříd 125SP/125GP – Moto3. Do nich opět nejlépe odstartovala dvojice Oliver König a Martin Gbelec. Oliver však byl suverénnější než v sobotních závodech, po chvíli si začal vytvářet náskok a do cíle přijel před druhým Martinem Gbelcem s náskokem téměř devět sekund. Třetí skončil Ital Settimo.

AlpeAdria052016_Slovakiaring087-1280x853

Z domácích jezdců skončil nejlépe Adam Barus na desátém místě, hned za ním na jedenáctém místě skončil Peter Rauch, na sedmnáctém Roman Kučera jezdící v kategorii Moto3, potom na devatenáctém Filip Haranta a za ním Michal Mišak a Vladimír Blusk. Roman Fruhauf skončil na 24. místě a Andrej Dobrocký na dvacátém šestém. Všichni tito jezdci jezdí v kategorii 125 SP.