Sport

Kompletní sportovní zpravodajství od výsledků a rozhovorů. Zabýváme se hlavně výsledky MotoGP, WSBK, českého i světového Road racingu, výsledky z BSB, IDM, Alpe Adrie, IMRC a reporty z některých agenturních ježdění. Nově v letošní sezoně přibyl Stunt riding.

• Olga Roučková s novou čtyřkolkou Yamaha na Dakar 2018

20. 11. 2017 15:56|Autor: |Zdroj: TZ|Off-road

Olga Roučková má za sebou úspěšnou sezónu, letos se na své čtyřkolce Yamaha stala, jako první žena v celé historii FIM Europe Baja, mistryní Evropy. Získala tak vůbec první titul pro něžné pohlaví v čistě mužské kategorii Q2, tedy kategorii čtyřkolek bez rozdílu pohonu nad 450 ccm. Další plány jsou jasné. Olga Roučková se stane také první Češkou, která na čtyřkolce pojede Rallye Dakar.

• Ve Valencii se rozhodlo o letošních mistrech FIM CEV Repsol

20. 11. 2017 15:15|Autor: |Zdroj: MotoGP, FIM CEV Repsol|CEV

O víkendu se ve španělské Valencii konal závěrečný závodní podnik šampionátu FIM CEV Repsol a ve třídách Moto2 a Junior Cup se rozhodlo o letošních mistrech Evropy. Z vítězství se radovali Eric Granado a Manuel Gonzáles. Ti doplnili další letošní šampiony Dennise Foggiu a Raula Martíneze, vítěze zbývajících tříd.

• Andrea Migno je letos mistrem v předjíždění

20. 11. 2017 13:35|Autor: |Zdroj: MotoGP|MotoGP

Společnost Dunlop před pár lety zavedla soutěž #ForeverForward, ve které závodníkům tříd Moto2 a Moto3 počítá počty předjetí během závodů. Letošním vítězem této soutěže je Ital Andrea Migno, který během 18 závodů letošní sezóny získal 137 pozic – v průměru tak má přes 7 předjetí na jeden závod.

• Alex Lowes: „Jestli je tu někdo, kdo může porazit Reu, jsem to já“

20. 11. 2017 09:03|Autor: |Zdroj: gpone.com|WSBK

Alex Lowes v rozhovoru hovořil o uplynulé i budoucí sezóně a pronesl dost odvážné tvrzení, myslí si, že je schopen porazit suveréna šampionátu Jonathana Reu.

Rozhovor

• Marc Marquez slavil titul se svými fanoušky v rodném městě

19. 11. 2017 19:05|Autor: |Zdroj: motogp.com|Foto: motogp.com|MotoGP

Poté, co v Grand Prix Valencie získal svůj šestý titul mistra světa, vrátil se Marc Marquez do rodného města Cervera, kde svůj výsledek spolu s fanoušky oslavil.

• Jezdci třídy Moto2 testovali v Jerezu

18. 11. 2017 16:38|Autor: |Zdroj: motogp.com|MotoGP

Ve čtvrtek a v pátek se v Jerezu konal soukromý test střední kategorie Moto2, kterého se zúčastnili i někteří jezdci kategorie Moto3.

• Představení týmu Ondry Klymčiwa před Dakarem 2018

18. 11. 2017 16:35|Autor: |Off-road

Dakar trochu jinak, takový byl název akce, kterou v pátek 17. listopadu uspořádal v Pardubicích náš dakarský závodník Ondřej Klymčiw. Během večera jsme mohli vidět motorky v nových barvách pro jubilejní 40. ročník rallye Dakar a nechyběly tu ani další závodníci z týmu, kterými byli Petr Vlček a závodnice Gabriela Novotná. Na dálku nás pozdravil i čtvrtý jezdec týmu Bill Conger.

• Marek Červený po Macau Grand Prix 2017

18. 11. 2017 11:51|Autor: |Zdroj: Marek Červený|Road racing

V čínském Macau se právě dnes odjel další ročník náročného motocyklového závodu Macau Grand Prix, do kterého nastoupil i Marek Červený. Závod byl bohužel v polovině přerušen červenou vlajkou a český jezdec skončil na 16. místě. Bezprostředně poté nám Mára pověděl své pocity ze závodu.

• Macau Grand Prix 2017: Výsledky závodu

18. 11. 2017 09:41|Autor: |Zdroj: Macau GP|Road racing

Výsledky 51. ročníku Macau Grand Prix silničních motocyklů, která se jede tento víkend v ulicích čínského města Macau. Jezdci na motorkách už mají za sebou všechny tréninky a dnes je čekal boj na 12 kol.

Kompletní výsledky

• Změny pravidel ve WSBK 2018

17. 11. 2017 13:27|Autor: |Zdroj: WorldSBK|WSBK

Šampionát mistrovství světa Supebiků bude mít v příští sezóně důležité změny pravidel, tak se pojďme podívat, v čem budou spočívat a jaký zásadní vliv budou mít.

• Loris Baz se vrací do WSBK s týmem Althea BMW

17. 11. 2017 12:27|Autor: |Zdroj: motorcyclenews.com|Foto: motorcyclenews.com, worldsbk.com|WSBK

Jak se již spekulovalo, Loris Baz se v příští sezóně vrací do mistrovství světa Superbiků s týmem Althea BMW.

• Macau Grand Prix 2017: Výsledky páteční kvalifikace

17. 11. 2017 01:29|Autor: |Zdroj: Macau GP|Road racing

Závodníky letošního ročníku Macau Grand Prix dnes čeká druhý den kvalifikací a jezdce třídy silničních motocyklů druhá kvalifikace, která rozhodne o postavení na roštu pro zítřejší závod. Tím, že je v Číně časový posun, musíme si k tomu přivstat, ale rozhodně je na co koukat. Na trati máme dvě želízka v ohni, kterými jsou Marek Červený a Petr Bičiště.

• Marc Marquez o své mistrovské sezóně

16. 11. 2017 22:08|Autor: |Zdroj: MotoGP|Foto: vlastní, MotoGP|MotoGP

Marc Marquez v neděli oslavil čtvrtý titul v královské třídě MotoGP, který byl jeho celkově šestý. Jak Marc sám hodnotí poslední závod sezóny a celý rok, ve kterém zažil spoustu vzestupů a pádů? Máme tu rozsáhlý rozhovor přímo z Valencie.

Rozhovor

• Martin Macík a Jan Brabec prozradili strategii pro Dakar 2018

16. 11. 2017 17:58|Autor: |Off-road

Dakar 2018 se blíží a členům týmu Big Shock Racing se zvedá nálada. I přesto, že má teď každý plné ruce práce. Sestava týmu zůstává nezměněna, stejně jako posádka žluté liazky. Pilot Martin Macík mladší pojede slavný závod už pošesté, navigaci si vzal na starost opět František Tomášek a techniku jistí Michal Mrkva. Jediným novým členem týmu je motorkář Jan Brabec, několikanásobný mistr ČR v motokrosu, který se těší na svůj první start.

• Martin Krátký veze 4. místo z Dubaje

16. 11. 2017 16:04|Autor: |Zdroj: TZ|Foto: Greg Falski|Stunt riding

Martin Krátký má za sebou poslední letošní závod ve stunt ridingu, který se konal v Dubaji. V rozpáleném městě vybojoval český závodník čtvrté místo a jak svůj výkon hodnotí?