Články redaktora: Tereza Říhová

Tereza Říhová

• MotoGP: Úžasná sezóna 2018 (II. část)

18. 01. 2019 16:35|Autor: |Foto: Repsol Honda Media, Ducati Media, Yamaha Media|MotoGP

19 Grand Prix, 18 závodů, 303 pádů, napětí, vítězství, přestupy, ukončení kariéry a korunování staronového mistra světa. Taková byla sezóna 2018 v královské kubatuře MotoGP. Pojďme si připomenout její druhou polovinu.

• MotoGP: Úžasná sezóna 2018 (I. část)

19 Grand Prix, 18 závodů, 303 pádů, napětí, vítězství, přestupy, ukončení kariéry a korunování staronového mistra světa. Taková byla sezóna 2018 v královské kubatuře MotoGP. Pojďme si její první polovinu připomenout.

• V MotoGP padal v roce 2018 nejvíce Marc Márquez

31. 12. 2018 14:20|Autor: |Zdroj: crash.net|MotoGP

K mistrovství světa silničních motocyklů neodmyslitelně patří také pády. Loňská sezóna byla v tomto ohledu doslova rekordní – jezdci skončili na zemi celkem hned v 1126 případech. A „nezaháleli“ ani letos. V sezóně 2018 jsme mohli napříč všemi kubaturami vidět celkem 1077 pádů.

• MotoGP test Jerez 2018: Středeční výsledky

28. 11. 2018 13:58|Autor: , |Zdroj: motogp.com, twitter.com/denkmit, crash.net|Foto: Twitter|MotoGP

Jen co ukončili v Jerezu své testování jezdci superbikového šampionátu, vydali se na trať závodníci z MotoGP. Sledujte s námi poslední testy sezóny v průběžné reportáži!

Kompletní výsledky

• WSBK test Jerez 2018: Kompletní výsledky

27. 11. 2018 22:37|Autor: |Zdroj: worldsbk.com|WSBK

Superbiková sezóna skončila, a tak je čas na testování motocyklů pro příští rok. Tentokrát se jezdci pokusili vylepšit své stroje ve španělském Jerezu, kde jim přálo krásné počasí. Po oba dny testování byl nejrychlejším jezdcem úřadující mistr světa Jonathan Rea.

• MotoGP test Valencie 2018: Středeční výsledky

21. 11. 2018 14:42|Autor: |Zdroj: motogp.com|MotoGP

Na okruhu ve Valencii pokračuje první oficiální testování na nadcházející sezónu. Po propršeném víkendu a včerejšku by mělo být dnes na okruhu Ricarda Torma konečně sucho. Akci na trati sledujeme živě a přinášíme průběžné výsledky.

• MotoGP test Valencie 2018: Úterní výsledky

20. 11. 2018 17:50|Autor: |Zdroj: motogp.com|Foto: Twitter: Simon Patterson|MotoGP

Po jediném volném dny usedli jezdci MotoGP opět za řídítka svých motocyklů a začali testovat stroje na nadcházející sezónu. Oproti předpokládanému suchému počasí stejně jako během posledního závodního víkendu pršelo, což tak dění na trati zásadně omezilo. Vítězem úterního testovacího dne se stal Maverick Viñales.

• Husqvarna Svartpilen 701

09. 11. 2018 22:00|Autor: |Zdroj: Husqvarna|Foto: Husqvarna|Novinky

V italském Miláně představila svou novinku také Husqvarna. Její silniční motocykl Svartpilen 701, jehož koncept byl představen už na loňské EICMĚ, je připraven vydat se stejně jako jeho parťák Vitpilen 701 do ulic.

• Jorge Martin získal svůj první mistrovský titul! Cesta k němu však byla trnitá…

Jorge Martín využil v Sepangu první matchball a dojel si pro svůj první titul šampiona! Jeho cesta k němu však nebyla úplně jednoduchá – čtyři závody ne vždy svou vinou nedokončil a v České republice nejel kvůli zlomenému zápěstí. Jeho další výsledky si však o zisk titulu přímo říkaly. A když v Malajsii spadl z páté příčky jeho rival v boji o titul Marco Bezzecchi, bylo rázem jasno. Jorge Martín – mistr světa třídy Moto3 roku 2018!

• MotoGP Malajsie 2018: Ohlasy po závodě

04. 11. 2018 10:53|Autor: , , |Zdroj: Týmy|MotoGP

Předposlední závod sezóny, který se jel na malajském okruhu Sepang, je za námi. Jak jsou jezdci královské třídy s průběhem a s výsledky spokojeni?

Aktualizováno

• MotoGP Malajsie 2018: Výsledky kvalifikací

03. 11. 2018 02:50|Autor: , |Zdroj: MotoGP|Foto: Twitter|MotoGP

V Malajsii se dnes v noci našeho času za napředvídatelných podmínek jedou poslední volné tréninky a následně i kvalifikace pro všechny kategorie šampionátu MotoGP. Sledujeme online, kdo si s těmito podmínkami dokáže nejlépe poradit, a přinášíme kompletní výsledky.

• MotoGP Malajsie 2018: Výsledky tréninků

02. 11. 2018 02:58|Autor: , |Zdroj: MotoGP|Foto: Twitter|MotoGP

Předposlední závodní víkend sezóny je tady. Seriál MotoGP se tentokrát přesunul do Malajsie, pro kterou je typické velmi teplé a dusné počasí. Jak si s ním jezdci poradí? Sledujte s námi online páteční tréninky!

• MotoGP Austrálie 2018: Výsledky kvalifikací

27. 10. 2018 01:58|Autor: , |Zdroj: MotoGP|Foto: Twitter|MotoGP

Závodní víkend v Austrálii dnes pokračuje pro všechny třídy posledními volnými tréninky a kvalifikacemi, ve kterých se rozhodne o postavení na startu nedělního závodu. Celý den sledujeme online a přinášíme kompletní výsledky.

• MotoGP Austrálie 2018: Výsledky tréninků

26. 10. 2018 01:37|Autor: , |Zdroj: MotoGP|Foto: Twitter|MotoGP

V Austrálii dnes začíná volnými tréninky předposlední zámořský závod letošního roku. Jak si povedou na této všemi jezdci oblíbené trati jednotliví protagonisté? Začíná se na mokru a v pořádné zimě. Sledujeme online a přinášíme kompletní výsledky.

• MotoGP Austrálie 2018: Tisková konference

26. 10. 2018 01:36|Autor: |Zdroj: motogp.com|MotoGP

Za účasti mistra světa Marca Márqueze, Valentina Rossiho, Cala Crutchlowa, Jacka Millera, Alexe Rinse a Alvara Bautisty, který v Austrálii pojede na motorce zraněného Jorgeho Lorenza. I tentokrát na jezdce čekaly otázky od fanoušků, a tak nám jezdci například prozradili své tipy na jejich nedělní umístění.