Keith byl zpěvákem a nejvýraznějším členem světoznámé kapely Prodigy, která svou kariéru nastartovala začátkem devadesátých let. Hudební multižánrová skupina má fanoušky po celém světě a jeden z jejích nejvýznamnějších hitů je například Firestarter, kde si Keith zahrál hlavní roli a dostal se tak do podvědomí fanoušků jako trochu bláznivý, ale nadaný hudebník.

Kromě muziky obětoval Keith značnou část svého života právě motocyklům. Byl to fanoušek ve všech možných formách. V poslední době si užíval úspěchy jako manažer závodního týmu Team Traction Control, kdy například v roce 2015 vyhrál tehdy jejich závodník Ian Hutchinson 3 závody na Isle of Man TT. Keith byl mimo jiné i sám jezdcem a rád si užíval jízdu na své upravené Suzuki GSX-R 1000.Dne 4.3.2019 byl v ranních hodinách nalezen mrtev ve svém domě v Essexu. Dle slov policie, která na místo dorazila v 8 hodin ráno, byl na místě prohlášen za mrtvého a nejsou zde zatím žádné okolnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by se mělo jednat o cizí zavinění. Tuto smutnou zprávu již potvrdila sama kapela na svém oficiálním facebookovém profilu. Keithův zástupce odmítl v tuto chvíli podávat více informací.

,,Je to pro nás obrovský šok a smutek, ale můžeme potvrdit smrt našeho bratra a nejlepšího přítele Keitha Flinta. Byl to opravdový průkopník, inovátor a legenda. Navždy nám bude chybět,“ napsali členové kapely Prodigy na svou zeď jako potvrzení této skutečnosti.