Web Silnicnimotorky.cz si díky svým rychlým a aktuálním článkům vydobyl pozici velice oblíbeného zpravodajského serveru ze světa motocyklů. Už dávno se nevěnujeme jen sportu, na kterém jsme vyrostli, ale neustále se snažíme náš rozsah článků rozšiřovat na více odvětví. To je také vidět na zájmu vás, čtenářů, a za to vám moc děkujeme.

Pojďme se podívat na některé zajímavosti, kterých se nám během celého roku 2017 podařilo dosáhnout. Začněme celkovými čísly návštěvnosti, celkem jsme dosáhli na téměř dva miliony návštěv, měli půl milionu uživatelů, kteří si zobrazili více než čtyři miliony stránek.

Nový rok jsme tradičně rozjeli speciálem, který se věnoval rallye Dakar. Společně jsme sledovali výkony našich závodníků, kteří zažili jeden z nejmokřejších Dakarů historie poznamenaný zkracováním etap. V tomto speciálu jsme přinesli celkem 56 článků.

Ještě před vypuknutím sezóny proběhl v pražských Letňanech veletrh Motosalon, na kterém jsme nechyběli a k němu následoval další speciál. Kromě interaktivní mapky s plánem výstavní plochy jsme při této příležitosti publikovali 23 článků. Pokud jste se nestihli do Prahy zajet podívat, díky našim článkům vám nic neuteklo, ať už to byly novinky, příslušenství či doprovodný program. Při této příležitosti jsme udělali několik rozhovorů s českými závodníky, jako například s Jakubem Kornfeilem (Moto3), Markem Červeným (road racing), Petrem Pilátem (FMX), Františkem Smolou (MX) či Petrem Svobodou (junior). Jako první jsme také informovali o výsledcích ankety Motocykl roku.

Legendární závod Tourist Trophy na ostrově Man samozřejmě nelze vynechat, takže tu byl speciál s celkem 35 články. Přehledně jste u nás nalezli mapu závodního okruhu Mountain Course, každodenní výsledkové články, zajímavosti z trati, ohlasy našich jezdců a videa, při kterých se tají dech.

Vrcholem závodů na českých okruzích je srpnové MotoGP na Masarykově okruhu v Brně. Speciál věnující se naší Velké ceně nakonec dosáhl na 34 článků. Ty se už před závody věnovaly tomu, kde je dobré zaparkovat, bydlet, nakoupit lístky atd. Během víkendu samozřejmě nechyběly kompletní výsledky a tradiční ohlasy jezdců MotoGP, ale i našich závodníků, včetně těch z ADAC. Díky tomu, že jsme byli na místě, jsme přinesli také exkluzivní rozhovory s pětinásobným mistrem světa Jorgem Lorenzem a letošním nováčkem roku královské třídy MotoGP Johannem Zarcem. Velice se vám líbila i fotogalerie nejen ze závodní trati, ale také z depa závodních strojů a hostesky.

Podzim tradičně patří mezinárodním veletrhům, takže jsme přišli ze speciálem z výstavy EICMA. V italském Milánu byla představena spousta novinek, takže každá značka byla přehledně uvedena v samostatném článku. Některé motorky dostaly vlastní prostor, jako například nová Ducati V4 Panigale. Celkem jsme tu publikovali 24 článků.

Závěr roku patří Vánocům, kdy jsme přinesli několik tipů na dárky, soutěž a vánoční přání od závodníků, týmů a továren. Celkem tu bylo 12 článků.

A jak na tom byly jednotlivé kategorie?

Počet článků v kategorii SPORT je 1 439, z nichž:

  • Nejvíce táhne MotoGP, takže jsme tu publikovali 695 článků. To vychází v průměru na dva články denně i přes to, že se přibližně od listopadu až do března nezávodí. Články věnující se MotoGP patří také pravidelně k nejnavštěvovanějším.
  • V počtu článků následuje druhý šampionát mistrovství světa WSBK s 245 články.
  • Podobně jako MotoGP a WSBK se také hodně věnujeme českému i světovému road racingu, ze kterého to bylo 143 článků. Některých závodů na přírodních tratích jsme se účastnili osobně a například z obou závodních víkendů v Hořicích jsme vám přenášeli živé vysílání. Podobně jako v MotoGP, i články věnující se tomuto tématu máte hodně rádi, ať už jsou to výsledky či ohlasy závodníků.
  • Sledujeme také národní šampionáty s českou účastí, takže z britských Superbiků BSB to bylo 62 článků, španělského CEV 37 článků, německého IDM 5 článků a Alpe Adria, IMRC a MOTOCh to bylo 17 článků.
  • Podporujeme také české mladé nadějné závodníky, takže kromě CEV jsme přinesli dalších 24 článků na téma juniorů.
  • Stále více přinášíme články i ze světa off-roadu, kam zařazujeme články o rallye Dakar, FMX a dalších. Celkem jsme přinesli 94 článků. K off-roadu má blízko také Supermoto, ve kterém jsme sledovali hlavně naše reprezentanty na mistrovství Evropy. Celkem to bylo 26 článků.
  • Z mistrovství světa vytrvalostních závodů Endurance jsme napsali 29 článků a nepomíjíme ani výkony našich stunt riderů a další závody.

Motocyklový svět není jen o sportu, ale zajímají nás také novinky motorek, které přichází na trh, včetně příslušenství a oblečení. Celkem jsme v této třídě publikovali 277 článků, z nichž bylo 152 článků o novinkách motorek. Další články se věnovaly testům, příslušenství, technice a dalším.

Neopomíjíme ani zajímavé akce, na které vás zveme, či z nich píšeme reportáže. Celkem to bylo 74 článků na téma akce. Díky moderním technologiím si můžeme také například v případě špatného počasí užívat doma závodní hry. Některé z nich jsme vyzkoušeli, na některé nové jsme upozornili. Celkem to bylo 13 článků.

A z toho všeho jsme ještě přinesli 137 videí, kde byly novinky motorek, onboardy či další zajímavé pohledy do motocyklového světa.

Naše tradiční pracovní místo v Hořicích na věži.

Většinu článků napsali Eva Koňáková, Olga Jakubcová a Radoslav Holan. Nicméně spolupracovali jsme i s dalšími redaktory, kterými byli Martin Kadaně, Dušan Belica, Ivan Bezděk, Petr Drnovský a Milan Kubín.

Články je také potřebné doplnit hezkými fotografiemi. Spousta z nich vznikla od našich redaktorů, kteří byli přítomni na akcích. Neobešli bychom se ani bez fotografií od externistů. Všem za poskytnuté fotografie děkujeme! Konkrétně to byli Radoslav Holan, Dušan Belica, Martin Peřina, Robert Sobčák, Ondřej Hloch, Milan Hlavatý, Jiří Martínek, Richard Petřivalský, Jiří Exler, Libor Mikula, Milan Kubín, Vladimír Karban, Michal Kopeček, Lukáš Hynek, Josef Hudec, Eva Vančurová, Libor Krmášek a Václav Swierczyna.

Abyste měli veškeré informace dostupné z více zdrojů, jsme aktivní i na sociálních sítích. Na Facebooku máme 18 tis. fanoušků, na Twitteru téměř 300 sledujících (nárůst o 100% oproti loňskému číslu) a na Instagramu skoro 1 tis. sledujících.

Moc Vám všem děkujeme za přízeň, čtení článků, komentáře pod nimi a na sociálních sítích. Tato čísla o neustále se zvyšujícím zájmu vás čtenářů jsou pro celý tým Silnicnimotorky.cz velkou motivací v práci dál pokračovat a vymýšlet další nové nápady. Věříme, že nám zachováte i přízeň v novém roce a přejeme vám spoustu zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti a ať to jezdí!