I když nejde o závod mistrovství světa a nesetká se zde s Marcem Marquezem nebo Jorgem Lorenzem, je Monza Rally Show jednou z akcí, ve které si chce vést opravdu dobře a nehodlá nechat nic náhodě.

V loňském roce získal své čtvrté vítězství, ale v odpolední Master Show byl poražen Tonym Cairolim.

Rossi si ještě nestačil odpočinout od testu v Sepangu a už ho čeká výzva ve Fordu Fiesta WRC, ve kterém pojede s Carlem Cassinou. Valentino touží po vítězství, ale bude si muset dávat pozor na konkurenci, která je připravená k boji víc než kdy jindy. Hlavně Dani Sordo. Španěl Rossiho dobře zná, protože to byl on, kdo ho v roce 2013 porazil. Tehdy byl na trati s Citroënem DS3 WRC, přičemž tentokrát bude sedět za volantem vozu Hyundai i20 WRC.

Nezapomínejme ani na další soupeře. Tony Cairoli v posledních letech předčil očekávání a stále se zlepšuje, jasným příkladem toho je loňské vítězství v Master Show. Nyní chce zvýšit laťku a také bude bojovat o vítězství v závodě.

Pozor si Rossi bude muset dát i na bratry Briviovy – Roberta a Davida – kteří byli loni také na stupních vítězů. Takže je nelze podceňovat. Na trať vyjedou ve Fordu Fiesta WRC, stejně jako Valentinův kamarád Uccio a jeho spolujezdec Mitia Dotta.

Vypadá to, že rallye je mezi motocyklovými závodníky stále populárnější. Posledním, kdo jí propadl, je Andrea Locatelli. Ital, který příští rok debutuje v Moto2, se show zúčastní s Fordem Fiesta R5, automobilem, se kterým letos vyhrál italský šampionát rallye.