Před tímto rozhodnutím už německý federální soud rozhodl v roce 2017, že Alpinestars porušuje jiné dva patenty Dainese, které se týkají systému D-Air, proti čemuž se Alpinestars odvolalo.

Alpinestars se v tuto chvíli může odvolat k německému nejvyššímu soudu a nebo přijmout tento rozsudek. Že by se ale v Alpinestars s tímto rozsudkem smířili, se nedá příliš očekávat, protože to by nejspíš znamenalo zákaz prodeje všech produktů se systémem Tech-Air v Německu, svolání všech těchto produktů od zákazníků a kompenzace společnosti Dainese za ušlý zisk. Alpinestars tak bude určitě bojovat až do konce, protože další žaloby Dainese na Alpinestars podala i v Itálii, Velké Británii a Francii.

Motocyklové airbagy zabudované v kombinézách a nebo bundách v současnosti představují vrchol bezpečnosti v sektoru motocyklů a jsou v podstatě prvním velkým evolučním skokem od „vynálezu“ motocyklové přilby. Jedná se tak o obrovské peníze a ani jedna ze společností se o ně nechce nechat připravit. Dá se tak očekávat, že se tato bitva povede ještě dlouho a nejspíš až do úplného konce.