Italští specialisté na přestavby vytvořili další nepřehlédnutelný kousek, když vzali Panigale V4, sundali zbytečné kapoty a vytvořili dvěstěkoňového naháče, za kterým se ohlédne každý, kdo má alespoň trochu vášně v krvi.

Je všeobecně známo, že Ducati má v plánu vyrábět Streetfightera V4 s motorem odvozeným z Panigale, ten se má ale představit až později v letošním roce, dost možná že až v prosinci v Miláně na výstavě EICMA. Tahle skvělá přestavba tak přišla více než vhod, aby pomohla nedočkavcům překonat toto dlouhé a netrpělivé období, a bude zajímavé ho srovnat s oficiálním výsledkem od samotné Ducati.

Officine GP Design se odklonili od tradičních italských barev a podsedlovku i rám stříkli ve zlaté, která tak výrazně odlišila jejich přestavbu od sériového vzoru. Dopředu přistálo světlo z XDiavelu, které tam sedlo, jako by tam snad ani nemohlo být nic jiného. Odvážné přední odpružení jenom podtrhuje výjimečnost tohoto kousku, i když se nejde ubránit dojmu, že dvě pořádně tlusté upside down vidlice by přidaly ještě trochu na agresivitě.

Na závěr ještě jedna informace. Na letošní Pikes Peak, nejslavnější to závody do vrchu, je přihlášený rekordman Carlin Dunne ve třídě „exhibition“ na „bezejmenném“ modelu Ducati. Že by to byla nějaká předprodukční verze Streetfightera V4?