Ve videu, které Suzuki UK představila, můžeme vidět restaurování staré GSX-R750F, které proběhlo loni na výstavě Motorcycle Live show. Důvodem, proč si vybrali právě tuto motorku, je, že Suzuki slaví 30. výročí sportovních modelů řady GSX-R a kromě vystavení vícero modelů z minulosti se rozhodla pro tuto rekonstrukci.

Technik Classik Suzuki Nathan Colombi se svým týmem vzal na výstavu tuto starou motorku, kompletně ji vysvlékli a rozebrali a před očima návštěvníků výstavy ji opět postavili z dílů Vintage Classic Programme.

suzuki-gsx-r750f-02

Dalším důvodem, proč se Suzuki takto rozhodla, byla snaha zvýšit povědomí o jejich programu Vintage Classic Programme, ve kterém je zahrnutých spousta součástek pro moderní klasické motorky, jako jsou modely řady GSX-R, GT750, RGV250 a několika dalších.

Tim Davies, poprodejový marketingový koordinátor Suzuki GB, před samotnou výstavou pověděl: „Opravdu si nemyslím, že je mezi motocykly větší ikona než originální GSX-R750. Je součástí světa sportovních motocyklů už třicet let, stejně tak jako popularita značky GSX-R. Kromě mnohých naplánovaných oslav tohoto výročí mimo výstavu se též těšíme na tento projekt a doufáme, že každý návštěvník, co sem přijde, bude z této stavby tak nadšený jako my.“

suzuki-gsx-r750f-03

Podívejte se už na samotné video: