Je rok 2016, a když se podíváme kolem sebe, pomalu, ale jistě nás čím dál tím víc obklopuje moderní digitální svět plný různých softwarů a zařízení plných nejmodernějších technologií. Tyto technologie se dostávají i do světa motocyklů, což chce předvést i Samsung, který nyní představil koncept „inteligentního větrného štítku.“

Myšlenka je jednoduchá: inteligentní přední sklo od Samsungu se spojí s chytrým telefonem přes speciální aplikaci a na plexiskle zobrazí informace o navigaci, hovorech, zprávách a e-mailech díky speciálnímu projekčnímu systému.

Samsung tento koncept prezentuje tak, že je to krokem vpřed pro bezpečnější jízdu, což se na první pohled moc nezdá, když se podíváme na to, že budou lidé během jízdy na skútru psát smsky a vyřizovat hovory. Kromě toho to ale vypadá jako skutečný přínos, zejména pro lidi, kteří dojíždí delší dobu a potřebují být neustále na příjmu.

Samsung se v rámci tohoto projektu spojil s Yamahou Itálie, aby tuto myšlenku dále rozvíjeli. Itálie je ideálním trhem, kde mohou tuto technologii vyzkoušet, protože právě v této zemi můžeme ve městech vidět kvanta skútrů. Přesto jen čas ukáže, zda je to krok správným směrem a zda má tato myšlenka šanci se na trhu prosadit.