Postavit motor V12 z několika motorů Hondy CBX by byl dost dobrý úspěch, pokud by to byl jediný motocyklový projekt, který stavitel kdy vyrobil. To je však nepravděpodobné. Úplně poslední projekt Andrease Georgeadese je přesně tato motorka na fotkách a právě slova „úplně poslední“ jsou v tomto případě klíčová. Andreas s motocykly pracoval od svého mládí, když začal závodit. Rychle se ale stal stavitelem s některými velmi nezvyklými a kreativními dovednostmi.

Andreas Georgeades na své Hondě CBX V12

Andreas Georgeades na své Hondě CBX V12

Andreas je bývalý motocyklový závodník z Jižní Afriky, který závodil na svém Matchless 500 na Isle of Man v roce 1964 a v Evropě v GP500. Kromě toho závodil i v Kanadě a v USA. V Kanadě také závodil a vyhrál na motocyklu s automobilovým motorem Honda o objemu 600 ccm, který z vodou chlazeného předělal na vzduchem chlazený.

CBX V12 se na internetu objevila asi před rokem, ale v té době nebylo příliš mnoho dostupných fotografií, pravděpodobně kvůli tomu, že se na projektu pracovalo a nebyl ještě dokončený. Nyní si můžeme tuto jedinečnou stavbu prohlédnout díky spoustě fotografií i videím, kde můžeme vidět část stavby ještě nekompletní motorky. Vypadá to fakt impozantně.

Jeho technika, jakou dělá přestavby, je vážně „stará škola.“ Žádný CAD anebo jakákoliv počítačová práce, jen nějaké skici, a dokonce ani ty se nedají někdy pochopit, dokud není práce hotová. Ještě ohromnější je jeho dílna. Ty, co si myslí, že projekt, jako je tento, vyžaduje obrovskou dílnu plnou nejnovějších zařízení a strojů, Andreas vyvede z omylu. Tyto věci dělá v mnohem skromnějších podmínkách. O tomto muži by se toho dalo napsat opravdu spoustu, stejně tak o jeho projektech, ale nyní si vychutnejme tuto V12.

Přidáváme i video po dokončení tohoto unikátu.

A zde video s lepším zvukem. To by se dalo poslouchat, že? :-)