V loňském roce Shark uvedl na trh limitovanou edici přilby „bílý žralok,“ se kterou Jorge Lorenzo závodil při Grand Prix Aragónu 2016. Ani letos nezůstávají pozadu a představili další speciální edici repliky helmy GP Race-R Pro, kterou Španěl představil při Velké ceně Rakouska 2017. Jde o design „Diablo,“ který je výrazný hlavně ďábelskýma očima.

Motocyklová přilba Shark Race-R Pro kombinuje karbonová a aramidová vlákna, takže váží jen 1 250 g a výborně absorbuje nárazy. V testech Sharp získala 5 hvězdiček. Na základě testů ve větrném tunelu má dobrou aerodynamiku a stabilitu ve vysokých rychlostech. Upraveno bylo také hledí, které je větší.

Další výbavou jsou čtyři ventilační body, takže do přilby dobře proudí vzduch a je zajištěno větší pohodlí. Vnitřek helmy je kompletně vyjímatelný a lze ho vyprat. Se systémem Shark Easy Fit je možné v přilbě nosit i brýle.

Součástí balení je také druhé zatmavené plexisklo a díky tomu, že jde o edici od Jorgeho Lorenza, získáte brýle od společnosti Skull Rider v designu JL99 a nálepky.

Přilba by se měla na trh dostat během února.

Video