Oděvní společnost Knox, sídlící v anglickém městě Cockermouth, se od roku 1981 zabývá výrobou bezpečnostních ochranných prvků a to nejen pro motocyklový sport. V jejich nabídce lze kromě standardních prvků motorkářské výbavy nalézt také například vybavení pro zimní sporty, ježdění na horském kole či na koni.

V současné chvíli výrobce představil novou generaci svých motorkářských rukavic Knox Handroid MK IV, jejichž uvedení na trh doprovází příslibný slogan ,,To nejlepší jsme teď ještě vylepšili.

Nová a již čtvrtá generace sportovně-cestovních rukavic je výsledkem desetiletého vývoje a zlepšování, založeném na úspěšném základu předešlých generací, které nabízely nejlepší možnou úroveň ochrany a výkonu. Základem je 0,8 mm tlustá klokaní kůže a na nejnovější řadu, označenou MK IV, je nyní možnost udělat předobjednávku.

Pro rok 2019 obdržel oblíbený model rukavic Handroid řadu technických vylepšení a ani vzhled rukavic nezůstal stejný. Přesněji řečeno, u rukavic došlo k vylepšení několika bezpečnostních prvků, včetně nového, nižšího a aerodynamičtějšího profilu skeletonu, měkčího vnitřku, úpravy patentovaných SPS chráničů a vylepšeného sytému pro ochranu zápěstí, kde jsou nyní navíc přidány gelové výplně pro lepší pohlcování nárazů.

Velké úsilí bylo věnováno také vývoji ergonomii rukavic a díky nové konstrukci v oblasti prstů by se mělo jednat o nejpohodlnější Handroidy vůbec.

Samozřejmostí je pak evropská CE certifikace, prokazující nezávislou zkoušku bezpečnostních parametrů, jako jsou požadavky na materiál a střih, odolnost proti oděru, pevnost švů a v neposlední řadě odolnost proti nárazu.

K dispozici bude řada nových barevných provedeních a zákazník si bude moci vybrat mezi krátkou a dlouhou variantou rukavic. Ačkoliv se rozhodně nejedná o levnou záležitost – za pár rukavic nyní dáte v přepočtu 6500 Kč, je na zvážení každého, zda se jedná o adekvátní cenu za pár kvalitních rukavic, které používají profesionální jezdci a které vám při správné péči vydrží v pohodě i několik sezón.