Světový výrobce motocyklových přileb Shoei právě představuje novou grafiku helmy X-Fourteen (X-14), která je replikou helmy Eugena Lavertyho, což je závodník se zkušenostmi z MotoGP i mistrovství světa Superbiků. Letos se do WSBK vrátil a závodí na Aprilii RSV4 RF týmu Milwaukee Aprilia.

Motocyklová přilba Shoei X-Fourteen má aerodynamickou skořepinu s dvojitou vrstvou a vnitřní výstelkou EPS v několika hustotách pro absorpci nárazu a ventilaci. Pokud jde o větrání, X-Fourteen má horní větrací vstupní otvor umístěný tak, aby maximalizoval objem vzduchu proudící do vnitřního prostoru přilby a je oddělen od zadního stabilizátoru, čímž je optimalizován průtok vzduchu.

Lícnice mají speciální chladicí systém, kde je díky otvorům v lícnicové pěně umožněno lepší proudění studeného a teplého vzduchu, což pomáhá lepšímu odvětrání hlavně vlhkého a horkého vzduchu od obličeje jezdce.

Samozřejmostí je, že lze interiér přilby vyjmout a vyprat. Nechybí tu ani nosový a bradový deflektor a pinlock fólie. Přilba splňuje standardy Snell 2015 a DOT 218 s konstrukcí AIM+ (Advanced Integrated Matrix Plus Multi-Fiber). Helma váží 1,6 kg (velikost M) a bude dostupná ve velikostech XS – 2XL. Cena přilby v grafice Laverty TC-4 by měla být kolem 20 tis. Kč.