Jezdíte na kole, lyžujete, surfujete nebo si prostě jezdíte na dovolenou odpočinout. Všechny zážitky stojí za zaznamenání. Víte ale, jak si je uchovat nejlépe? Obyčejné fotografie už dnes všem nestačí a digitální kamery se prodávají stále méně. Řešením jsou totiž kamery akční, neboli sportovní či outdoorové.

Sportovní kamery disponují řadou unikátních vlastností, které umožňují jejich použití i při nepřízni počasí, na horách nebo na vodě. Jsou totiž nejen malé a lehké, ale díky speciálnímu krytu také vodotěsné a chráněné proti nárazům. Tyto kamery jsou také hojně využívány jako autokamery, umí totiž například točit na paměťovou kartu v nekonečné smyčce či samy spustit nahrávání při nastartování vozu.

Důležitou součást výbavy tzv. akčních kamer tvoří různorodé úchyty a držáky umožňující připevnění na rozličné povrchy. Kamerku tak můžete snadno umístit třeba na řídítka, surfové prkno, kapotu vozu, na sklo nebo na helmu. Pro pořízení opravdu unikátních záběrů existují držáky na hrudník, hlavu, zápěstí nebo selfie tyč.
maxresdefault

Pokud máte strach, že na malou kameru nedostanete kvalitní a zajímavé záběry, je to zbytečná obava. „Příkladem je outdoorová kamerka SJCAM™ SJ4000. Natáčí ve fullHD a pomocí širokoúhlého objektivu je možné pořizovat záběry s efektem rybího oka,“ doplňuje Daniel Janků z obchodu Kamerov.cz, který se právě na tento druh kamer zaměřuje.

Některé typy jsou navíc vybaveny LCD displejem, nebo dokonce WIFI modulem, který umožňuje ovládání kamery a přehrávání videí pomocí aplikace v mobilním telefonu. A pokud vás více než technické parametry zajímá hlavně styl, podobné kamery se budou líbit i vám. Kamerky existují v mnoha různých barvách i tvarech, tudíž si vybere úplně každý.

Jak vybrat tu správnou?

Kamera AEE MagiCam S71 TOUCH CZ je špičková kamera nabízející Ultra HD (UHD) rozlišení 4K, rozlišení 2,7K a také fullHD rozlišení. Vysoká snímkovací frekvence umožňuje zpomalovat záznamy bez ztráty kvality a bez jakéhokoliv softwaru je možné také časosběrné video. Kamera je vybavena citlivým EXMOR R senzorem a zabudovaným WiFi modulem. Navíc se chlubí nízkou hmotností, kompaktní strukturou a pohodlným ovládáním, které je kompletně v češtině. Ke kameře obdržíte také kvalitní dotykový TFT LCD displej, vodotěsné pouzdro do hloubky 100m a další akční příslušenství, se kterým Vám už žádný okamžik neunikne. Cena se na Kamerov.cz pohybuje od 3890 Kč.

AEE_MagiCam_S70_sportovni_kamera_na_helmu_01-

Sony Action Cam jsou vysoce odolné a snadno přenosné videokamery pro opravdové sportovní nadšence. Kvalitní záběry získáte i za slabého osvětlení díky snímači CMOS Exmor R®1 s technologií „převráceného“ snímače. Typickým znakem akčních kamer je mimořádně širokoúhlý 170˚ objektiv. Tyto akční kamery mají také díky dlouholeté zkušenosti společnosti SONY s výrobou kamer perfektní stabilizaci obrazu, kterou nepřekonává žádná jiná značka. Nevýhodou může být poměrně vysoká pořizovací cena. Na internetovém obchodě Kamerov.cz tuto značku pořídíte od 8 890 Kč.

efe52de63a6182a12c05795ca86fe8af

Klasikou mezi akčními kamerami je SJCAM™ SJ4000. Natáčí ve fullHD 1080P a je možné s ní vytvořit až 12M fotografie. Využije ji každý milovník adrenalinových sportů, ale také ten, kdo by chtěl natáčet svoje cestování. Vyrábí se ve dvou variantách – s WiFi a bez WiFi. Kamera nabízí širokoúhlý objektiv a vestavěný 1.5‘‘ LCD displej. Na tuto řadu navazuje SJCAM™ SJ5000 a SJCAM™ SJ5000+, které disponují o 2/4 MP výkonnějším fotoaparátem (fotí až 14/16M) a varianta PLUS natáčí až 60fps při fullHD a 120fps při HD rozlišení. Lákadlem může být také pořizovací cena, která je vzhledem k výkonnosti příznivá. Na internetovém obchodě Kamerov.cz je možné SJCAM™ SJ400 zakoupit za 2790 Kč.

Snímek obrazovky 2015-08-21 v 14.10.50

Pro milovníky stylu je tu nárazuvzdorná sportovní kamera. Polaroid Cube™ je stylová outdoorová kamera určená pro akční záběry a jako taková je prachu i vodě odolná. Postavena je tak, aby zvládla vše, co si lze představit. 6Mpx snímač poskytuje vysoce kvalitní snímky i fullHD videa (1080p HD videa). Širokoúhlý objektiv zabírá 124° zorný úhel a vestavěný akumulátor vydrží až 90 minut. Polaroid Cube™ stojí 2890 Kč.

_vyrp11_80Ammunition-Polaroid-CUBE-Hero-HD-08-12-2014