Součástí nové série AGV Legends se stanou modely X3000 AGO a X3000 GLORIA, obě inspirované přilbou legendárního Giacoma Agostiniho. Obě přilby jsou navrženy v duchu klasické přilby z dob zlaté éry tohoto závodníka, nicméně za použití moderních materiálů splňujících přísné bezpečnostní normy EU.

AGV postavila základ designu na modelu X3000, kterou nosil Giacomo Agostini. Model AGO1 má barevné schéma podobné tomu, které nosil tento italský jezdec – a dodává se s vytvarovanou „bradou“.  Agostini  tuhle přilbu zbožňoval, protože při zalehnutí na motocyklu si ji mohl opřít pohodlně o nádrž.

Model X3000 GLORIA replikuje design unikátního závodního oblečení s pěti barvami olympijských kruhů oddělujících bílou od červené.

Přilba X3000 je vybavena chytrým větracím systémem, který je ukryt v hledí. Přilba má prošívaný kožený vnitřek, který je vyjímatelný. AGV nabízejí model X3000 ve třech velikostech (XS-MS, ML-LG, XL-2XL), aby zajistili, že přilba bude sedět na všechny velikosti hlav. Konstrukce je ze skelných vláken ACF. Hledí je vysoce odolné se dvěma piny pro zajištění v uzavřené poloze a je velmi pravděpodobné, že AGV nabídne jako doplněk k zakoupení jak kouřové, tak plně zbarvené plexi.