Španělského výrobce maziv Repsol není potřeba motoristickému fanouškovi nikterak dlouze představovat. V jeho barvách vídáme už dlouhé roky tovární tým Hondy v mistrovství světa silničních motocyklů, a tak nikoho nepřekvapí, že kromě současného šampiona Marca Marqueze a jeho týmového kolegy Daniho Pedrosy s logem Repsolu jezdili i další mistři světa, jako jsou Nicky Hayden nebo Valentino Rossi. A co třeba Dakar nebo „šlapačky“? Čím myslíte, že maže španělský dvacetinásobný mistr světa v trialu Tony Bou – no samozřejmě, Repsolem!

Marc Marquez po zisku svého pátého titulu

Je tedy jasné, že pokud tato maziva obstojí v automobilech a motocyklech na té nejvyšší závodní úrovni, skvělou práci odvedou také v běžném provozu. O jejich distribuci do České republiky se od 1. října 2012 stará jako jediný oficiální dovozce právě společnost Fabián – Dobříš. Ta se tomuto segmentu věnuje již od roku 1999 a za roky působení si vytvořila nejen adekvátní skladové zázemí, ale také kvalitní distribuční síť.

Fabián – Dobříš na výstavě Motosalon 2017

Přestože v nabídce nalezneme opravdu široké spektrum produktů – počínaje motorovými oleji pro automobily a nákladní automobily, lodě a sněžné skútry, přes převodové a hydraulické oleje až po kosmetiku, nás samozřejmě budou nejvíce zajímat produkty pro motocykly. Zde španělský výrobce nabízí různě viskózní oleje pro dvoudobé i čtyřdobé motory, a to od polo- po plně syntetické, ale také třeba oleje do vidlic, mazadla na řetězy a také naopak čističe, odmašťovače a další produkty spojené s údržbou motocyklu. Kromě vysoké kvality samozřejmě potěší i velmi rozumná cenová politika.

Speciální akcí pro letošní jaro je pak 0,4 l sprej na řetěz zdarma ke 4 litrům libovolně viskózního oleje pro čtyřdobé motocykly – Moto Racing 4T nebo Moto Sintetico 4T.

Fabián – Dobříš také samozřejmě u nás sponzoruje sportovce. Kromě autokrosu a rallye se v motocyklech věnuje trialu, kde podporuje klub 4RC Trial Team. Zde je hlavním jezdcem mnohonásobný mistr republiky Martin Křoustek, ale v týmu najdeme třeba i syna majitele společnosti, Davida Fabiána mladšího. Ten je trojnásobným juniorským mistrem v kategorii do 12 let.

Odtud je už jen malý krůček k novince letošního roku. Od března se totiž společnost Fabián – Dobříš stala prodejcem trialových motocyklů Beta, a to včetně servisu, náhradních dílů a příslušenství. Skladem má všechny modely, tedy od 80 cm3, přes 125, 250 až po 300 cm3 stroje, takže není vyloučeno, že si z Dobříše krom několika litrů kvalitního oleje odvezete rovnou i něco, co si na něm takříkajíc „smlsne“.

Více informací, včetně e-shopu naleznete na webu www.repsoloil.cz