Bridgestone Battlecruise H50

Je nepopiratelnou skutečností, že všichni majitelé amerických motocyklů s vidlicovým dvouválcem jsou až po uši zamilovaní do své „mašiny“. Způsob, jímž jezdí, její vzhled, zvuk, zpracování detailů… Jezdce na takovém motocyklu naplní jedinečný pocit, jakmile usedne do sedla, pod nímž všechno pracuje v dokonalém akordu.

Bridgestone má pro tento pocit z jízdy na motocyklech s vidlicovým dvouválcem naprosté pochopení. Důkazem je nově vyvinutá pneumatika Battlecruise H50, jejímž jediným účelem je poskytovat jezdci absolutní potěšení od okamžiku, kdy usedne do sedla.

Pneumatika Battlecruise H50 byla představena ve světové premiéře na výstavě Intermot 2016, kde byla vystavena na motocyklu Harley-Davidson Forty-Eight v úpravě od společnosti Thunderbike, která patří mezi největší úpravce motocyklů této značky v Evropě. Tento Harley-Davidson nebyl jen objektem obdivných pohledů. Návštěvníci expozice Bridgestone jej totiž mohli vyhrát v loterii. Odjet na motocyklu v hodnotě 15 000 eur a být první, kdo se vydal s pneumatikami Battlecruise H50 na silnice…

Vrcholné technologie Bridgestone pro jízdu v jedné stopě

Pneumatika Battlecruise H50, vyvinutá pomocí vyspělých technologií společnosti Bridgestone, používá materiály nejvyšší kvality. Svými vlastnostmi, ať se jedná o snadnou ovladatelnost, vysoký komfort, skvělou přilnavost na mokrém i suchém povrchu nebo dlouhou životnost, poskytuje jezdci pocit dokonalého spojení s vozovkou.

Společnost Bridgestone dosáhla ambiciózních cílů využitím své patentované technologie Ultimate-EYE (U-EYE). Testování metodou U-EYE umožňuje inženýrům přesně sledovat chování pneumatiky v oblasti jejího styku s vozovkou, aby bylo možné optimalizovat její konstrukci.

U-EYE konkrétně poskytuje velmi detailní obraz styčné plochy, na níž se pryžový povrch pneumatiky dostává do kontaktu s vozovkou, a výsledného rozložení tlaku při různých rychlostech jízdy, zatíženích a úhlech bočního náklonu na mokrém i suchém povrchu. Battlecruise H50 je teprve druhou motocyklovou pneumatikou, v jejíž konstrukci jsou využity přednosti technologie U-EYE (první byla pneumatika Battlax Hypersport S21).

Vyšší výkony v zatáčkách

Díky přední pneumatice H50 jsou průjezdy zatáčkami s těžkým motocyklem, poháněným vidlicovým dvouválcem, velmi snadné. Pneumatika Battlecruise H50 má díky technologii U-EYE větší styčnou plochu s rovnoměrnějším rozložením tlaku. Tím je zaručena snadnější ovladatelnost a preciznější řízení při průjezdu zatáčkou. Testy společnosti Bridgestone na okruhu ukazují, že síly, působící na řídítka, jsou s pneumatikami Battlecruise H50 mnohem nižší než s porovnatelnými pneumatikami.

Dlouhá životnost

Jezdci na motocyklech s vidlicovým dvouválcem navíc mohou ujet s pneumatikou H50 mnohem více kilometrů. Cílem bylo poskytnout zákazníkům mnohem delší životnost, než je tomu u ostatních proslulých značek. Bridgestone za tím účelem zvětšil u zadní pneumatiky profil prostřední části běhounu mezi ramenními oblastmi a vyvinul novou směs běhounu.

Posádka si během nekonečných kilometrů na dlouhých cestách může užívat skvělého komfortu s vynikajícím tlumením vibrací a pohlcováním rázů od nerovností. Pneumatika H50 dosahuje těchto vlastností díky optimalizované vertikální tuhosti přední pneumatiky, která umožňuje snadnou, plynulou jízdu.

Pneumatika Battlecruise H50 se prodává v obchodech s kvalitními pneumatikami a v obchodech Bikers Club od ledna 2017 ve čtyřech rozměrech pro přední a zadní kola. Požádejte svého prodejce o pneumatiku Bridgestone, která byla speciálně vyrobena k tomu, aby vám poskytla maximální potěšení z jízdy na vašem americkém motocyklu s vidlicovým dvouválcem!

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Bridgestone Battlecross X10